Hogy él Marci Hevesen?

Figyelt kérdés
2012. júl. 22. 20:47
 1/8 anonim válasza:
78%
Jól!
2012. júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gtgunár válasza:
64%
Hevesen.
2012. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
MAKK MARCI.
2012. júl. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Shai-Hulud ***** válasza:
64%
Úgy mint én. :-)
2012. júl. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

"Rózsa Sándor előtt az egyik legjelentősebb betyár Zöld Marci volt, aki 1814 és 1816 között szerzett magának hírnevet.


..Él, mint Marci Hevesen. Ez eredetileg egyértelműen Zöld Marcira utal, aki országosan ismert tevékenységének egy részét Hevesben fejtette ki, és ott is lelte halálát.

Így eredeti jelentésében a szólást a rövid ideig jól élő, nagy hírnévre szert tévő, de sejthetően rossz véget érő emberre mondhatták."

[link]


Gugli második találat, már ha komoly a kérdés.

2012. júl. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

hevesi vagyok és a marci úton lakom (tök komoly,nézd meg a térképen....mikor valahol hivatalos ügyet intézek,mindig kiröhögnek)

nálunk múltja van ennek a szólásnak,de még itt sem tudja mindenki,hogy ki is az a marci és hogy élt:)

a kérdésedre a válasz: semmi pénzből,nagy lábon...mindig élősködött valakin...

2012. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. júl. 24. 18:12
 8/8 anonim ***** válasza:
hevesen, de rossz vége lett. legalábbis ilyen értelemben szokták használni. vagyis szerintem Marci sokat hancúrozott mindenféle gombás meg tripperes asszonyságokkal, és a végén leszakadtak a testrészei. és innen származik a mondás.
2012. júl. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!