Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Volt e szerintetek köze a...

Volt e szerintetek köze a görögök vallásának Görögország ókori felvirágzásához?

Figyelt kérdés
Vagy ez csupán a szigetország jellegből adódott? Ill. egyéb tényezőből.

2012. júl. 31. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem inkább a demokráciához volt köze.
2012. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem a demokráciához volt köze és ahhoz,hogy nagyon minimálisan voltak korlátozva az emberek.Gondolj bele ha ma Mo-n nem lenne ennyi törvény, korlát, adó és egyéb fenyegetettség, ha valóban szinte mindenki úgy élhetne meg ahogy csak akar, ott árulna ahol neki tetszik, onnan hoz be árut ahonnan csak akar, irtózatos fellendülés lehetne az egész országban, de ezt azt is jelenti, hogy ennyi kevésbé kreatív és lusta embert mint akik ma különböző helyeken vannak (biztosítók, politikusok, ilyen olyan egyesületi főmuftik és még sorolhatnám a sok álmunkahelyet) na ezeket ki tartaná el?
2012. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

A görög demokrácia rohadtul nem vonatkozott mindenkire, a görög városállamok egy kicsi részében létezett, a görög korszak egy rövid idejében. Ne tegyünk úgy, mintha akkora hű de nagy csoda volna.


A görögök koránt sem voltak olyan sikeresek: volt 2-3 nagy városállam, meg több tucatnyi kicsi, mndezek laza szövetségi rendszerekben, és olykor belső konfliktusokkal terhelve. A nagyok a kereskedelemnek, a nyersanyagoknak na és persze a haderejüknek köszönhették a sikerüket. Mind a kereskedelemhez, mind a hadsereghez fa kellett (hajók), így a görögök végét kb az jelentette, hogy letarolták az erdeiket.


A görög vallás nem számított különlegesnek a saját idejében, kb minden mediterrán nép hasonló vallású volt, csak a nevek voltak mások. A vallások annyira kompatibilisek voltak, hogy gyakorlatilag teljesen természetes volt, hogy egy görög utazó betérjen a főniciai mondjuk Poszeidon-szerű isten templomába, és áldozzon Poszeidonnak.

2012. aug. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%
Lehetségesnek tartom azt is,hogy azért nem volt szükség sok törvényre meg szabályra,mert a vallás elég gátló erő volt ahhoz,hogy a tömegek rendetlenkedjenek.És minél kevesebb a korlát,annál jobban pezseg az élet.Ha rajtam múlna,minden jogszabályt és törvényt törölnék mindenki életéből,aztán védje magát mindenki ahogy akarja,illetve a köz igazságot szolgáltatna a bűnösöknek stb.
2012. aug. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: Talán azért nem úgy működik a világ, mert egy ponton mindenki megunta az önbíráskodást... még 4000 évvel ezelőtt. Mindig is a törvény állt mindenek felett, csak a közel keleti bizonyos csürhéknél divat a kövezés és egyéb ostoba "igazságszolgáltatás".

A legősibb törvénykönyv több ezer éves.

A görög vallás pedig semmilyen útmutatást nem ad a mindennapi életre, csak pár szép történet meg szokás (ld. Antigoné, Trója, Ödüsszeusz), ellenben a későbbi vallásokkal, pl. Mohamedán, Keresztény, esetleg a kortárs Dél-Amerikai vallások.

Kizárólag a katonai sikereknek, és a kereskedelemnek köszönheti, illetve a városállamok szövetségének (ld. Trója).

Önmagában a kultúra még nem virágoztatott fel egy országot sem.

2012. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De féltek az isteneiktől és a félelem elég nagy visszatartó erő tud lenni.


A felvirágzáshoz pedig a következők szükségesek:

1-kevés törvény és szabályozás

2-nagy népesség(fogyasztó réteg)

3-piacképes fizetőeszköz (arany pl)

2012. aug. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem. Maximum annyi, hogy rájöttek arra, hogy az élet szép, és nem voltak annyira buzgó hívők, mint a virágkor előtt. És igen: Ez főleg a Demokrácia miatt lett.
2012. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!