Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A '29-es gazdasági világválság...

A '29-es gazdasági világválság idején, amikor az egyik oldalon milliók éheztek, a másikon meg tonnaszám égették el a gabonát, akkor miért nem jutott senkinek eszébe, hogy az éhezőknek oda kéne adni ingyen az élelmiszert?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nem így működik, meg ebben akkor nincs üzlet, de az jobb, hogy egész országok éheznek és tömegek pusztulnak el, mikor a gabonával fűtenek és a csatornába öntik a tejet, mintha annyira jól menne, hogy ezt is megengedhetik? Nem őrültség ez? Miért csak eladni lehet valamit, odaadni nem? Kit érdekel a pénz, amikor már emberéletek számítanak?
2012. aug. 19. 00:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos ilyen undorító az ember.

Ha nincs rajta haszon, akkor inkább kuka, minthogy odaadja a rászorulóknak.

És sajnos amíg világ a világ, ez így marad.

2012. aug. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%

Remélem fognak még téged is ingyen munkára kényszeríteni, és akkor majd remélem ezt fogják mondani:

"Miért csak eladni lehet valamit (amunkaerődet), odaadni nem? Kit érdekel a pénz (az időd, gyerekeid élelme), amikor már emberéletek számítanak (csak a másé, pont nem a tied)?"

2012. aug. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
most akkor mi van doncike?????kicsit esetleg felreertelmezted a kerdest.
2012. aug. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

"kicsit esetleg felreertelmezted a kerdest."

Nem. Pontosan az a kérdés, hogy akik előállították a gabonát, pontosan ugyan olyn szarul éltek, mint azok, akik városban laktak, és csodák csodája nem akartak ingyen dolgozni.... mivel egész évben güriztek azért, hogy legyen gabona, amiből pénzt tudnak csinálni, amiből majd kaját tudnak adni a családnak. Persze az ilyen fogalmatlan 13 éves Pistikék ezt nem látják át, csak az jön le az egészből, hogy hú, micsoda embertelenség...

2012. aug. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

""kicsit esetleg felreertelmezted a kerdest."

Nem. Pontosan az a kérdés, hogy akik előállították a gabonát, pontosan ugyan olyn szarul éltek, mint azok, akik városban laktak, és csodák csodája nem akartak ingyen dolgozni.... mivel egész évben güriztek azért, hogy legyen gabona, amiből pénzt tudnak csinálni, amiből majd kaját tudnak adni a családnak. Persze az ilyen fogalmatlan 13 éves Pistikék ezt nem látják át, csak az jön le az egészből, hogy hú, micsoda embertelenség..."



Nem erről van szó. Ez az első szint, amikor jogos a termelők kiakadása (egyébként biztos, hogy ugyanolyan szarul éltek? Mi a helyzet a nagytőkés termelőkkel?), de amikor már teljes nyomor van, amikor már látják, hogy nem lesz vásárlóerő, mert halnak éhen az emberek, amikor már mások létbizonytalanságban élnek, akkor szerintem igenis ki lehetne adni a gabonát, amiért nehezen megdolgoztunk. Igen, INGYEN, mivel ez már nem az üzletről szól, hanem önkéntességről, emberéletek megmentéséről, mint amikor valaki önkénteskedik. Inkább ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy háború sebesültjeit a hadszíntéren ellátják, menedéket nyújtanak nekik civilek vagy segélyt adnak nekik. Valahol ez is "munka", mert ingyen adnak olyasmit, amiért amúgy pénzt kérhetnének, amiért ők megdolgoznak. Mert a sebesült nyilvánvalóan nem tud fizetni, és az éhezők sem tudnak, különben kenyérhez tudnának jutni. Amikor ilyen helyzet van, akkor már csak emberségből is oda lehetett volna nekik adni, hisz már nyilvánvaló volt a válság.

Te vajon nem ezt tennéd? Ha nem, elég lélektelen ember lehetsz... Hisz akinek annyi gabonája van, hogy kiöntheti, az nincs veszélyben, mert neki magának mindig marad, ergo nem fog éhenhalni.


A személyeskedésedet pedig tartsd meg magadnak, senki nem kíváncsi rá. Egyébként sem értem, mi szükség rá. Ki bántott? Ha azt látod, hogy valaki nem ért hozzá, vagy hülyeséget kérdez, akkor azt nem leugatni kell, hanem ezt egyszerűen a tudtára adni, vagy olyan anyagot ajánlani neki, amiben utánaolvashat és megérti a dolgokat. Egyébként az én esetemben szerintem nem ez a helyzet, érettségizett diák vagyok, akinek elég jó történelemtanára volt, úgyhogy távolról sem olyan kevés a rálátásom, mint azt képzeled.

2012. aug. 20. 16:08
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként nem a gabona ingyen való megtermeléséről írtam ki a kérdést, hanem a már felhalmozott gabona kidobásáról. Mert az számomra teljesen érthetetlen. Azt természetesen megértem, hogy aki kajához nem jut, az dolgozni sem fog ingyen, de akinek több tonna készlete van, amit inkább kidob, azt oda is lehetne adni.
2012. aug. 20. 16:11
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Doncike,irigylem a korulottedlevoket.kedves megerto ember lehetsz,tele joindulattal.
2012. aug. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"Mi a helyzet a nagytőkés termelőkkel?"

Mit tudsz a huszas évek mezőgazdaságáról? Semmit. Ja.


"Igen, INGYEN, mivel ez már nem az üzletről szól, hanem önkéntességről, emberéletek megmentéséről, mint amikor valaki önkénteskedik."

Erre mondtam én, hogy remélem egyszer, amikor mész haza, és agyerekeid megkérdezik, hogy apu, mit fogunk ma enni, akkor megmondod, hogy ma semmit, ma is önkénteskedtem.


"Te vajon nem ezt tennéd? Ha nem, elég lélektelen ember lehetsz... Hisz akinek annyi gabonája van, hogy kiöntheti, az nincs veszélyben, mert neki magának mindig marad, ergo nem fog éhenhalni. "

A gabona önnmagában semmi, attól még éhenhalhatsz.


"Doncike,irigylem a korulottedlevoket.kedves megerto ember lehetsz,tele joindulattal."

Valóban. Csak az ostobaságra nem terjed ki a jóindulatom.

2012. aug. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

""Mi a helyzet a nagytőkés termelőkkel?"

Mit tudsz a huszas évek mezőgazdaságáról? Semmit. Ja. "


Amíg nem érvelsz, addig ugye nem sértődsz meg, ha nem veszlek komolyan? Vaktában szurkálás helyett esetleg levezethetnéd egy-két egyszavas gondolatodat, és akkor már is túljutunk azon, hogy "nem érdekel, te akkor is hülye vagy, nekem van igazam, de ne kérj bizonyítékot"-on.



""Igen, INGYEN, mivel ez már nem az üzletről szól, hanem önkéntességről, emberéletek megmentéséről, mint amikor valaki önkénteskedik."

Erre mondtam én, hogy remélem egyszer, amikor mész haza, és agyerekeid megkérdezik, hogy apu, mit fogunk ma enni, akkor megmondod, hogy ma semmit, ma is önkénteskedtem."


Akinek van otthon tartaléka, az önkénteskedhet.

2012. aug. 21. 21:19
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
kerdezo.nem erdemes foglakozni vele,biztos nehez gyerekkora volt(van).
2012. aug. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!