Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen összefüggés van a...

Milyen összefüggés van a bölcsesség és az Istenben való hitnek?

Figyelt kérdés

2012. aug. 19. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Az égvilágon semmi. Csak szét kell nézni a vallás témakörben. Értelmes, "bölcs" válaszolók ugyan úgy vannak, mint kínosan hülyék.
2012. aug. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen igazad van, de nem is erre gondoltam. Persze, hogy attól nem lesz senki bölcs, hogy hisz Istenben, mert attól, még lehet sík hülye. De ha fordítva közelítjük meg, bölcs ember hisz Istenben?
2012. aug. 19. 14:06
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Igen, a bölcs ember hisz, az intelligens nem.
2012. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet Buddhávval és a Buddhizmussal?
2012. aug. 19. 14:09
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

a bölcs ember nem ítél el másokat azért mert nem hiszenk, vagy hisznek Istenben. Egy bölcs ember hisz, vagy nem hisz Istenben, és tisztában van azzal, mit jelent a hit.


pár extra megjegyzés: ha egy ember sokat foglalkozik Istennel, akkor valószínűleg sokat filozofál, sokat gondolkozik erkölcsi problémákon, és sokat gondolkozik társadalmakon, embereken, emberi problémákon. Tehát egy istenhívő ember, ha értelmes, akkor a humán tudományok terén magasra juthat.

És ahogy észrevettem, aki a humán tudományokban jó, azt bölcsnek szokás nevezni. Aki meg a reál tudományokban jó, azt intelligensnek.

2012. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

Gondolkozom tehát vagyok.

Akkor is vagyok, ha rajtam kívűl senki és semmi sincs?

Ezek szerint akkor létezem, ha valakire, valamire hatással lehetek?

"Isten" több emberre van hatással mint én?

2012. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Aki bölcs az sem lesz feltétlen istenhívő. A felhozott Buddha és a buddhizmus például nem foglalkozik isten(ek) létével, márpedig őket általában bölcsnek tartják.
2012. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen ezért hoztam fel a Buddhát, mert a keleti filozófiákban nem hisznek istenben viszont a bölcsesség annál jellemzőbb.

És mit gondoltok arról, ha azt mondom, hogy egy bölcs ember lehet intelligens is, de az intelligens ember nem bölcs?

2012. aug. 19. 14:46
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez így elég ellentmondásos. A bölcsesség egyik legfőbb forrása az élettapasztalat, az intelligencia pedig egy adottság, ami csak bizonyos korlátok között fejleszthető. Szerintem bölcs is csak az lehet, aki amúgy is intelligens, mert az ő tapasztalatai hatékonyabban használhatók.
2012. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Először talán határozd meg, hogy kit nevezel bölcsnek ill. intelligensnek.


Amúgy igen, van összefüggés: minél bölcsebb egy ember, annál kevésbé lesz magától hívő.

Ha kis gyerekkorától annak nevelik és körülötte is a többség az, az persze más kérdés.

2012. aug. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!