Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Igaz, hogy semmire nem megyek...

Igaz, hogy semmire nem megyek a kommunikáció és médiával?

Figyelt kérdés
Most kezdek kommunikáció és médiaszakon,ELTÉ-n. Engem nagyon érdekel ez a téma, viszont mindenki azt mondja, hogy semmire nem megyek vele, sehol nem fogok tudni elhelyezkedni. Akkor most tényleg semmi lehetőségem, el sem képzelhető, hogy ha végiggürcölöm, tanulom, gyakorlatozom az időt akkor legyek valaki a médiaszakmában?
2012. szept. 1. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenre ezt mondják. Szerintem van esélyed elhelyezkedni, sőt minden szakmában el lehet helyezkedni, ha az ember kitartóan keresgél. Manapság amúgy mindennel nehéz az elhelyezkedés és a diplomások többsége nem a szakmájában kap munkát.
2012. szept. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jótanács: El se kezdd! Való igaz, sok mindenre rámondják, hogy nem találsz majd vele munkát de a kommédiával BIZTOSAN nem fogsz semmit sem találni!


2 éve végeztem kom(m)édián..

2012. szept. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát nemtom kedves 2. válaszadó, de nekem egy csoporttársam van, aki ilyen szakot is csinál a fő szakja mellett, de már megyei lapoknál újságíró és a TV-ben is megállja a helyét.
2012. szept. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is van EGY ilyen csoporttársam. De az igazsághoz hozzá tartozik, hogy "besz0pta" magát a riporterkedésbe, gyk. akkor is meg tudta volna csinálni, ha nem végzi el a szakot.


A média így működik. Sz0psz vagy repülsz.

2012. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az igazság az, hogy a legtöbb online lap a három nagy kivételével (origo, index, hvg) valószínűleg mind veszteségesen üzemelnek, emiatt folyamatos leépítések vannak (több száz milliós veszteségekről beszélünk). Az Origo mondjuk szerintem fogad el külsősöktől is cikkeket de, hogy pénzt nem adnak érte az biztos. Mindenesetre nem árthat ha amint átlátod a lényeget elkezdesz nekik cikkeket küldözgetni, esetleg valahogy megpróbálod papíron is leszervezni, hogy te ott gyakornok vagy (fizetés nélkül:)).
2012. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a saját ismeretségi körömből tudok kiindulni, ketten is elvégezték, de egyik sem tudott konkrétan ebben a szakmában elhelyezkedni. Az egyik ismerősnek hobbiként maradt az újságírás a munkahely mellett, és több online lap, meg néha a megyei újság leközli a cikkeit, természetesen egy fillért sem kap érte. A másik évekig próbált elhelyezkedni sikertelenül, aztán megunta, és kiment külföldre dolgozni teljesen más munkakörben.

Igazából nem lenne ez egy rossz képzés, ha a tényleges igényekhez igazítanák a felvettek számát. Mondjuk egyetlen egy intézmény oktatna az egész országban műsorvezetést, műsorszerkesztést, újságírást, szigorú felvételi rostával, akkor volna értelme, és a végzetteknek munkahelye is lenne. Csak hát nem így van sajnos, hiszen itt nálunk mindenki mindenről megpróbál 10 bőrt lehúzni. A médiatanoncok száma kb. egy Németország vagy Franciaország méretű államra van kalibrálva, aztán vagyunk 9 millióan De amíg ez az egyik slágerszak a gomba módra elszaporodott ilyen-olyan főiskolákon (természetesen az ELTE nem tartozik közéjük), addig nem sok remény van...

2012. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kevés esélyed van, hogy a médiában igazi, szakmai karriert fuss be azért, mert értesz hozzá és ezt tanultad. Egy egyszerű tesztelés:


írd össze a magyar média TOP10-es listáját (ízlésed szerint, de csak azokat vedd fel a listára, ahol szívesen lennél valaki). Nézd meg, hogy kik ott a valakik (mondjuk szedd össze mindenhonnan azt a 4-4 befutott embert, aki szívesen lennél a jövőben). Ezt követően keresd meg az életrajzukat és nézd meg milyen pályát jártak be és van-e szakirányú végzettségük.


Én anno úgy kerültem be, hogy volt szakirányú (felsőfokú) végzettségem. Nagyjából az előttem szólók megjegyzései a helytállóak. A protekcióknak, a szexuális rugalmasságnak, a közös hányásoknak sokkal nagyobb szerepe volt, mint a szakértelemnek és a minőségnek.


Ha megszerzed ezt a diplomád, még mesteren tudsz hozzá olyan kiegészítést szerezni, amivel tudsz érvényesülni, de ha a pénzes média a célterület, akkor nem tanulásban, szorgalomban, minőségben kell az élen lenned. Szerintem ez nagyon rossz, hogy így van...

2012. szept. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem akarom elvenni a kedved, de tényleg nem mész vele sokra. Persze lehet, hogy neked szerencséd lesz. Na meg ennél a szaknál különösen fontos, hogy a tanulmányaid alatt mennyire alapozod meg a jövődet.

Egy évet én is jártam komm-ra, utána ott is hagytam, mert akkor már biztos voltam benne, hogy én ezzel semmit nem tudok majd kezdeni. Egyrészt nekem nem volt arra időm, hogy az óráim mellett még itt-ott benyaljam magam, anélkül pedig ez nem megy, másrészt a hasznosítható tudás eltörpült a sok felesleges dolog mellett, amik persze mind mind nagyon érdekesek voltak, csak éppen ezen a területen nem volt rájuk semmi szükség.

Na és való igaz, túlképzés van, ennyi ember egyszerűen nem tud hol elhelyezkedni.

2012. szept. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bármiben el lehet helyezkedni és bármivel lehet jól keresni, csak jobbnak kell lenned, mint a többiek, kik szintén ezt csinálják.


De azért tény és való, hogy nagyobb karrierre számíthat egy villamosmérnök, mint egy cipész.

2012. szept. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!