Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az európai hegemóniáról...

Az európai hegemóniáról Észak-Afrikában? (többi lent)

Figyelt kérdés

A fenti témáról tudna valaki néhány szót/mondatot írni?


Az egyetemen (nemzetközi tanulmányok szak) az egyik gyakorlati órán beadandó dolgozatot (min. 12-15 oldal) kell írnunk "Európai hegemónia Észak-Afrikában" címmel. Elég kevés forrást találtam hozzá eddig, és szeretném ha valaki hozzáértő/tanult ember megerősítene abban, amit eddig sikerült kihámoznom.

1; A korszak kb. 1750-1914. Tehát egy évszázadokon átívelő eseménysorozat lenne.

2; Imperializmusra tett utalásokkal találkoztam, így feltételezem, hogy ez a befolyás gazdasági természetű, nem annyira földrajzi.


Bevallom, még csak kis ideje keresgetem a forrásokat, de a témától megijedtem, ezért szeretném ha valaki segítene.

Ha esetleg tudna megbízható szakirodalmat is javasolni, akkor nagyon hálás lennék.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 17. 22:30
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:

Az imperializmus lehet földrajzi és gaazdasági természetű befolyás is egyszerre.


Itt azért lehet forrásokat találni:

[link]

[link]

[link]

2021. aug. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!