Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Két mágnes, amely vonzza...

Két mágnes, amely vonzza egymást - elektromos áramot képes vezetni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 22:02
 1/8 A kérdező kommentje:
úgy értem megosztani egyik a másik felé.
2012. szept. 21. 22:03
 2/8 anonim ***** válasza:
Ööööö... még mindig nincs értelme a kérdésnek. És miért a Társadalomtudományok és bölcsészet oldalon kérdezed? :D
2012. szept. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem képes elektromos áramot megosztani a másik felé - akármit is jelent.
2012. szept. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha csak vonzza egymást nem vezet ahhoz össze kell érinteni.És persze a mágnes anyagának vezetőnek kell lennie.Mert van már olyan mágnes ami nem vezet.
2012. szept. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2., 3. válaszolónak köszönöm


Úgy értem van valmilyen egység amely elektromos árrammal működik - ez hozzá van kötve egy A mágneshez ami nincs fizikai érintkezésben B mágnessel amihez hozzá van kötve egy tápegység. (?)

2012. szept. 22. 10:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy érzem, még nem rajzolódott ki buksi kis fejedben ennek a páratlan energiatovábbítási rendszernek minden részlete. De nem is baj, mert jellemzően a korai scifikben tűnhetett fel hasonló ötlet :)
2012. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

csak elkezdtem töprengeni - hogy a máneses és elektromos rendszerek kompatibilisek-e keresztben egymással :D de nem.

Nem baj.Legalább ezt is tudom.

2012. szept. 22. 12:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva itt egyelőre némi fogalomzavart vélek fölfedezni.

Mágnes alatt állandó mágnes értek, elektromos áramot vezetni képes alatt pedig a fémekre jellemző áramvezetést, akkor eltekintve a fogalomzavartól: naná, két mágnes tudja egymást vonzani, ha jól forgatod... :D és vannak acélból készült mágnesek, ezek (külön-külön) az áramot is vezetik, mint egy drót...


Ja, amúgy a mágnesezhetőség és vezetőképesség totál független fizikai mennyiségek!

2013. júl. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!