Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Bölcsész/társadalomtudományi...

Bölcsész/társadalomtudományi phd-val könnyebb-e az elhelyezkedés, érdemes-e belevágni és a fokozatig eljutni?

Figyelt kérdés
pl.:történelemtudományból. Van akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2012. szept. 28. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
mekiben nem nézik...
2012. szept. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Ha szerencséd van mehetsz vele az egyetemre oktatni...

Amúgy ezek a szakok továbbra sem tartoznak a piacképes szakok közé...

2012. szept. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
pl.: könyvtárban, levéltárban, irattár, bármi egyéb.
2012. szept. 28. 10:00
 4/10 anonim válasza:
76%

Nehogy elkezd!!!!

Tudományos fokozatnak akkor van értelme ha biztosítva van a helyed - családi-rokoni ismeretséggel- egyetemi oktatóként!

Amúgy felesleges pénzkidobás lenne.

2012. szept. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval ennyire a kapcsolatokon múlna? És hogyha nincs kapcsolatom? Paradoxon.
2012. szept. 28. 10:06
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Tudományos fokozatokat az ember nem elhelyezkedésért szerez, és nem a pénzkidobást nézi. Akinek ez szempont ne tegye. Fokozatot az ember elhivatottságból szerez. Esetleg a sorrend olyan, hogy elhivatottságból sikerül egy jó kutatóhelyre/egyetemi tanszékre kerülni, ahol az előrelépéshez ez természetes kötelezettség.


PhD nem jobb állás/fizetés megszerzésére való, esetleg lehetséges, hogy ettől kicsit jobban megbecsülnek. De nem biztos, ahhoz még sok más is kell.

Kedves Kérdező, ne vágj bele. Aki ezt a kérdést itt és így teszi fel, csak izzadni fog tőle, és nem kapja meg, amit ettől remél. Mert téveset remél.

2012. szept. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most "megkaptam a magamét". Viccet félretéve, kedves válaszoló köszönöm, hogy írtál. Egyetértek az érveléseddel, hadd írjak neked tapasztalataimról. Eltöltöttem már pár évet a felsőoktatásban és sokszor láttam, hogy olyan emberek ülnek mellettem akik, inkább a diploma miatt és nem tudományos érdeklődésből vannak ott. Ezt nyilván ki lehet találni abból ahogy viselkednek, akár az órákon is, szóval tudnék mesélni vicces vagy inkább tragik(omik)us dolgokat, de a lényeg, hogy bennem azért van érdeklődés.

Nagyon jó lenne, ha nem a pénzzel kellene foglalkozni, mindig arra gondolok, hogy persze önmagamért csinálom, de szüleim anyagi lehetőségei is végesek, egyszer a saját lábamra kell állnom, és nyilván segíteni szeretném szüleimet, családomat és azt a néhány embert aki számít rám(és háziállataimat is).

2012. szept. 28. 11:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Épp ezen gondolkozom én is, környezetvédelem-környezettudomány irányban, amit társadalomtudományi karon, szociológiai, humánökológiai képzésként is meg lehet csinálni - vagy természettudományi, esetleg mérnöki karon, bár engem inkább a társadalmi része érdekel, nem pl. a hulladéklebomlás. Lehet feltalálják az újrahasznosítható chipseszacskót, de az ember nem fogja elvinni a gyűjtőig.

Na de ez is Magyarországon abszolút felesleges, nincsenek befolyásos ismerőseim, kilátásom bármilyen értelmes állásra.

2012. szept. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyanok válaszoltak, akiknek fogalmuk sincs a kérdésről és zsigerből utálják a bölcsészeket. Igenis előnyt jelent a kutató- és oktatási intézetekben.
2012. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyre inkább szükséges, ha a szakmádban akarsz működni, ha nem akkor felesleges.
2014. aug. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!