Bolond királyok? Milyen "fajta" őrület lehet ilyen (lent)?

Figyelt kérdés

Egy történetet írok, amiben szerepelne egy bolond uralkodó. Olyan embert szeretnék kihozni ebből, aki ettől még nem ostoba. Ez paradoxon lehet, de ilyesmire gondolok: valahanyadik Ferdinánd (Habsburg uralkodó, Ferenc József előtt ült trónon) állítólag bolond volt, de ettől még kedves az emberekhez, és 8 nyelven beszélt, míg az értelmileg rendben lévő felesége még a férjéén sem.

Az tehát a kérdésem, milyen betegség eredményezheti, hogy valaki bolond legyen, de azért barátságos, és tanulékony? Hol olvashatok ilyesmiről? Esetleg uralkodók esetében? Kizárt megoldás a vérfertőzés (uralkodóknál sokszor ilyesmi szokott lenni), a történetem kereteibe nem fér bele.

Illetve van olyan betegség, amely ha megtámad egy egészséges embert, akkor fennáll a veszélye, hogy megbolondul (de nem szükségszerűen)?


2012. szept. 29. 13:58
 1/7 A kérdező kommentje:

Pontosítanék: az utolsó kérdés alatt valódi betegséget értek, amit elkapsz, és kész, pl.: agyhártya gyulladás. Viszont az előzőekben meg a betegség szót úgy értem, hogy olyan fajtája az őrületnek. Vagy nevezzem szimplán őrültnek és kész? A mai világban már mindennek neve van? A történetem régen játszódik, de a tüneteket írhatom reálisra, ha a kór nevét nem is ismerik még.

Vagy van, hogy csak szimplán őrült és kész?

2012. szept. 29. 14:01
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet őrült, de a hiperaktivitásra is kis részben ráillik a leírás.
2012. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hiperaktivitás? Hát, nem tudom, kissé furcsa. Ennél azért komolyabbra gondoltam. Egyáltalán mi okoz őrületet? Azt kiváltja valami, vagy egész egyszerűen van, aki őrültnek születik?


Köszönöm a válaszod.

2012. szept. 29. 15:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Aki születésétől fogva nem teljesen virgonc elméjű az a Down kóros pld.
2012. szept. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az angol III. Györgynek porfíriája volt, ennek nézzél utána.

Jó zenei (abszolút hallás) és nyelvi képességű, barátságos értelmi fogyatékosság lehet a Williams-szindróma következménye, de a birtokigazgatási képességeikről nem tudok. Jellegzetes a külsejük, és a betegségek az egyik kedvenc témájuk.

A Down-kórosak nyelvi képességei az átlagosnál rosszabbak.

Ha bolond kell, akkor enyhén autista is lehet.

2012. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Agyhártyagyulladástól is lehet, meg fejre eséstől is, vagy agyvérzéstől.

A betegségek nevét nem kell beleírnod, illúzióromboló lenne egy középkori történetben. Ha már középkor, akkor tulajdoníthatják annak, hogy elátkozták, de nem találják a tettest, és kész.

2012. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és az ötleteket!


Utolsó! nem kívánom beleírni a betegség nevét, szerintem sem nézne ki jól, de ahhoz tudnom kell, hogy én alaposan tájékozódjam. Az elátkozás is jó ötlet, csak egy olyan betegséget keresek, amelyből kilábalva az uralkodót körülvevő emberek aggódnak, hogy ESETLEG bolond lesz, mert van bolond rokona (ő volna az, aki születésétől fogva az). Szóval előbbi szereplőhöz kellene egy meg nem nevezett betegség, amelyből felépül, és nem kötelező jelleggel bolondul meg, a rokonának pedig egy születésétől fennálló őrület. Köszönöm a sok segítséget, várok még ötleteket.

2012. szept. 29. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!