Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Franz Kafka "Átváltozás"-a...

Franz Kafka "Átváltozás"-a miért olyan jelentős mű?

Figyelt kérdés
És mi a mondanivalója? Németet tanulok külföldi egyetemen és foglalkozni fogunk vele, ezért töprengtem el rajta, hogy vajon miért annyira jelentős, hogy pont ezt vesszük elő.
2012. okt. 2. 16:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Kafka szóképzése és gondolkodása meglepő erejű.

Az átváltozás eleinte senkinek nem tetszik. Sokkolóan erős központi gondolata elvonja a figyelmet a háttérben lévők finom ábrázolásáról. A féloldalas mondatok nem kifejezetten nyelvtanulóknak ajánlottak.

Gregor csótánnyá változása eleinte őrültségnek tűnt a szememben, de később rájöttem, hogy velem is történt már hasonló.

Természetesen nem a valóságban, csak az elválni készülő feleségem szemében változtam meg. Még a gondolkodásom is hasonló volt akkoriban, én továbbra is a családom javát akartam, pedig már minden irreálissá változott.

Személy szerint jobban szeretem az útrakelés, vagy az add föl c. rövidebb műveit.

Mindenképpen olvasd el!

Azokon keresztül szeretni fogod Kafkát és könnyebb lesz megértened az átváltozást.

2012. okt. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!