Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi az oka annak, hogy Angliába...

Mi az oka annak, hogy Angliában 1998-ban sokkal többen dolgoztak az iparban, mint 1990-ben? (29 és 54%)

Figyelt kérdés
2012. okt. 10. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog, hogy akár 1990-ben, akár 1998-ban 54% az iparban dolgozott volna Angliában.
2012. okt. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Leginkább az, hogy fejlődött a gazdaság és a technológia.
2012. okt. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ian Catman válasza:

Valamit valaki nagyon elnézett. Nincs az a gazdasági változás, ami 8 év alatt ekkora eredménykülönbséget hoz. Vagy te nézted el az évszámot, százalékot, valamelyiket, vagy a brit statisztikai rendszer változott közben, de az előző a valószínűbb. Nézd meg még egyszer és linkeld be vagy írd be a pontos forrást. Nem lehetséges ekkora változás. (Még akkor sem, ha HongKongot beleszámítjuk, ami ugyan időközben Kínához visszakerült, de nem Angliától hanem Nagy Britanniától, és a súlya nem akkora.)

Tehát, mi a forrás? És mit néztél el?

2012. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Számomra sem reális a zárójelben feltüntetett arány, tény azonban, hogy a Világbank és a WTO karöltve, a globalizáció keretében számos iparágat teljes egészében áttelepíttetett Európából Ázsiába. Japánban is ugyanilyen változások történtek.Ennek eredményeképp a fejlett országokban az infrastruktúra, a kereskedelem és a szolgáltatások irányába tolódott el a foglakoztatás. Érdekes, hogy az autóipar tabu maradt ebben a nagy hurcolkodásban. Ezt Kelet Európába helyezik át, nem tovább.. Érdekes tűnődni rajta, miért ? Vannak tippjeim,de ezek csak feltevések...
2012. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ian Catman válasza:

4-es. igen. Ha már eltolódás lenne (de 8 év alatt ekkora semmiképp nem lehet, tényleg kíváncsi lennék a forrásra, kizárt), az a szolgáltatások irányába tendál már vagy ötven éve.

Az autóipar tényleg érdekes kérdés, én azt gondolom, felosztották a japánokkal és az amcsikkal a piacot. Nekem japán autóm van, de békebeli, még japánban készült mindene, és a szerelő azt mondta vizsgáztatáskor, örüljek, mert ezeket is kiszervezik mindenhová a japánok, ami Tajvani vagy Koreai az már világmárka, oda MÁR nem érdemes, most már Malajzia, Vietnam, és Thaiföld jön.

Kapaszkodj meg: EGYETLEN japán autómárka van, amit még teljes egészében Japánban gyártanak, presztizs okokból: a Lexus. (az enyém nem az, de még békebeli Mazda).

Az ipar tehát éppen kifelé megy, és a szolgáltatás nő. Nem hiszem, hogy "Anglia" kivétel lenne.

A másik, ha véletlenül tényleg 25 százalékponttal(!) nőtt volna az ipar, vajon melyik ágazat csökkent volna????

A mezőgazdaság a 10 százalékot sem éri el, onnét nem lehet. A szolgáltatás nő. A bányászat legjobb esetben stagnál, kivéve az Északi tengeri olajat, de ott is csak néhány százalékos növekedés van tíz éve. Szóval honnét????

A bevándorlás nem lehet, mert százalékról van szó, és a pakisztáni stb. bevándorlók nem gyárakat építenek.

Tehát nyilván hiba van valahol. meg kell találni a forrást.

2012. okt. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
KSH évkönyv a forrás.
2012. okt. 13. 17:40
 7/11 anonim válasza:
Szerintem a kelet-európai rendszerváltás és az onnan érkező munkaerő, ami áramlott az iparba.
2012. okt. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ian Catman válasza:

Ne haragudj, de az, hogy "KSH évkönyv", nem hivatkozás. Nézz meg egy könyvet vagy cikket a végén. Évkönyv millió lehet, tehát:

KSH (ha ő a kiadó), PONTOS CÍME A KIADVÁNYNAK (!), oldalszám, ahol ez az adat van, kiadás helye, éve.

Vagy szkenneld be az oldalt és küldd el privátban.

2012. okt. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, de én az adattáblákat házi feladatként kaptam e-mailben, ott meg csak ennyi volt írva : )
2012. okt. 14. 21:45
 10/11 Ian Catman válasza:

Belenéztem a leg autentikusabb forrásba, az Egyesült Királyság központi statisztikai hivatalának kiadványaiba. Több ezer oldal. Elérheted: www.ons.gov.uk. oldalon (ons. az Office for National Statistics). Nekem most nincs időm böngészni, megteheted. A legtöbb letölthető anyag, excel vagy pdf formátumban, de általában sok sok megabájt.

Mindenesetre.

Megnéztem a 2009-es adatokat. A hivatalos szektorok szerinti besorolásban 18 szektor (ágazat) van, ebből egyetlen egy foglalkoztatása van 10 százalék fölött (10.48, a "Health", egészségügy.) A többi alatta. Az ipar (manufacturing) 4,33 százalék vol, még ha összevonjuk a Construction-nal (építőipar) akkor sem érik el összesen a 7 százalékot. Fogalmam nincs, hogy lett ebből nem hogy 54 százalék, de akár 29 is.

Valaki valamit nagyon benézett. Hiba lehet:

1. elütött valaki egy tizedesvesszőt.

2. más az ágazati beosztás mint a KSH szerint.

3. Hogy szól a feladat?

Merthogy Anglia=England.

Nagy Britannia=GB=England+Scotland+Wales (a nagy sziget).

Egyesült Királyság=GB+Northern Ireland.

Az adatokat akárhogy nézzük, vannak területi változások, de az ipar sosem érte el (ebben az évezredben) a 20 százalékot sehol sem.

A bányászat (Mining and Quarrying) külön van, a foglalkoztatás 0.61 (tehát 1 alatti) százaléka. Még ha ezt is hozzáadnánk, akkor is 10 % alatt van az ipari foglalkoztatás, és ez stagnál, illetve enyhén csökken.


Aki pedig nem hiszi, ajánlom az Egyesült Királyság hivatalos Statisztikai hivatalának kiadványit, honlapját, még egyszer: www.ons.gov.uk.


Vitatkozzon a tanár a brit királyi statisztikai hivatallal.

2012. okt. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!