Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik időszakban játszódik...

Melyik időszakban játszódik az Indul a bakterház c. film? '20-'30-as évek vagy később?

Figyelt kérdés
nagyon jó kis film, de a humoros mivoltától szeretnék most eltekinteni és tényleg besorolni hogy melyik időszakot próbálja ábrázolni. mivel vidék, elég nehéz beazonosítani, de csendőrök vannak benne, szóval 1881től korábbi (akkor vezették be a csendörséget) viszont mikor számolja a pénzt a talált bukszában pengő is volt amit 1926tól vezettek be. ekkorra tűnt nekem gyanúsnak hogy itt valami mintha nem stimmelne. mivel biztos nem a megalapítástás való pár éve nézzük, akkor tuti hogy a 30-40es években kéne játszódnia hogy minden stimmeljen. na de akkor már fejlettebb volt a világ nem? simán rámondtam volna egy 1900as évek eleji környezetet ahogy be van állítva. vagy ekkor még ennyire le voltak maradva az emberek vidéken? azért írtam ide, hátha többen meg tudják válaszolni. köszönöm előre mindenkinek
2009. aug. 6. 12:34
 1/8 A kérdező kommentje:
1881től későbbit akartam írni
2009. aug. 6. 12:35
 2/8 A kérdező kommentje:
ja és még azt is mondja a legvégén hogy "hozzánk képest a világháború közönséges kofalárma volt" itt nem tudom melyikre gondolhat, de ha a 2. azt teljesen kizártnak tartom
2009. aug. 6. 12:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelműen a 30-as években játszódik (a regény is akkor íródott).
2009. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia elég későn válaszolok :D

Én is olyan '30-as évekre saccolom, Bendegúz ugye monori, a patás Vecsés határába viszi dolgozni a bakterhoz; én üllői vagyok, de ahogy nagyanyámék beszélnek a régi időkről, a film világa tökéletesen megfelel a valóságnak.

Ha belegondolsz, a régi öregek az utcátokban meglepően hasonlítanak a szereplőkre :P

A könyvet viszont ajánlom hogy olvasd el, odaveri még a filmet is!

2009. aug. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
olvastam, tényleg jó tetszett:) so kolyan dolog van benne amit a filmből kihagytak
2009. aug. 12. 18:07
 6/8 anonim válasza:

"hozzánk képest a világháború közönséges kofalárma volt"

Ez egy jó mondat, mert mindent elárul. A két világháború között még nem számozták az őket:-) Kellett ahhoz egy második, hogy elkezdjék számozni:-) Ha helyesen fogalmazott Regős Bendegúz, akkor a két világháború között történtek az események. Erre utalnak a vasúti járművek és a csendőrök fegyverei is.

2013. júl. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bendegúz az egyik jelenetben talál egy bukszát, benne pengővel, ami 1927-46 között volt magyar pénz, tehát a harmincas évek a legvalószínűbb.
2015. márc. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
1979-ben indul a bakterház
2018. febr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!