Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a különbség a pszichológus...

Mi a különbség a pszichológus és a pszichiáter között?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig kell hozzájuk tanulni, és mennyibe kerül az egyetem? És pontosan kikkel foglalkoznak a pszichiáterek/pszichológusok?
2012. nov. 19. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Pszichológus:

lelki bajokkal foglalkozik. Az egyetem 3 éb Bsc + 2 év Msc, bölcsész képzés. A tandíj olyan 225-300 ezer forint Bsc-n, 325-400 ezer forint Msc-n félévente.

Pszichiáter:

bocsánat a kifejezésért, de agybajosokkal foglalkozik, mentális zavarú emberekkel. Ő orvos, ennek megfelelően orvosi egyetemet kell elvégeznie, 6 év (1 millió/félév), majd rezidens-és szakképzés 5 év (nem emlékszem hogy 3+2 vagy 2+3). Tehát összesen 11 év tanulás.

2012. nov. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:) én is pszichológus szeretnék lenni, csak az a baj, hogy nagy a túljelentkezés, és nem lehet elhelyezkedni. A pszichiátrián is gondolkozok, de 11 évet még tanulni... na meg a tandíj... Hát valahogy a pszichológia jobban vonzana.
2012. nov. 19. 19:26
 3/7 anonim ***** válasza:

A pszichológia az emberi viselkedés tudománya, így nem szükségszerű, hogy lelki problémákkal foglalkozzon. Létezik kísérleti pszichológia is.


A pszichiáter viszont orvos, így zömmel betegekkel foglalkozik.

2012. nov. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Orvosira ezért kell államira bekerülni, később úgyis többet kell tanulni az egyetemen. És nagyobb a presztízse mint a pszichológusnak.
2012. nov. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Joola ***** válasza:
pszichológia is minimum 9 (de inkább 11) év, ha magánpraxist akarsz, csak mondom.
2014. febr. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Anett** válasza:
a pszichológus beszélget a betegeivel, nem orvos, nem írhat fel gyógyszert, a pszichiáter orvos, doktorizik, komolyabb 'elmebetegeket' kezel és gyógyszerez
2014. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Anett** válasza:
én is pszichológus szeretnék lenni. figyi az emberek ebben a rohanó világban meg fognak őrülni. akiknek van jól fizető állásuk, azok abba őrülnek bele, és lesz pénzük, jönnek pszichológushoz, akik meg elvégeztek egy csomó szakot és nincs munkájuk azok meg azért jönnek. és a pszichológusoknak sok munka jut. máris felgyorsult világban élünk, mi lesz később? a pszichológusok kellenek, és a sok felgyorsult facebook függő embernek kelleni fogunk :)
2014. jún. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!