Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek a világon minden...

Szerintetek a világon minden megmagyarázható racionális úton?

Figyelt kérdés
A felvilágosodás korában minden a ráció volt, abban hittek, hogy a természettudományok segítségével minden megmagyarázható. Egyetértetek? Vélemények? Miért igen? Miért nem?
2013. jan. 2. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy rémlik, hogy a természettudományok wikis oldalán, maguk is azt írják, hogy egyelőre nem lehet tudni, hogy mindent meg fog tudni e magyarázni a természettudomány. Mindenesetre jobban teljesít, mint bármi más.
2013. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A matematikában vannak olyan kérdések, amelyek nem eldönthetők. Ergo úgy is vehetjük, hogy igaz - és akkor is minden klappol, és úgy is, hogy nem igaz. Nem lehet bizonyítani vagy cáfolni.


A valóságban is van ilyen. De sebaj, a természettudományok azért elég sokmindent meg tudnak magyarázni, jóval többet, mint amennyit az átlagember hisz róluk.

2013. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hozzáfüzés: a matematika nem természettudomány, de remélem, ezzel nem mondtam újat.
2013. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
"Hiába tudom a tudomány segítségével megragadni és számba venni a jelenségeket, a világot sosem tudom felfogni."
2013. jan. 3. 19:57
 5/5 anonim ***** válasza:

A matematika nem természettudomány, de vannak olyan kérdései, amelyeket sehogy sem lehet megmagyarázni, ilyen Euklidesz párhuzamossági axiómája!


Emellett a vallási kérdések között is van ilyen, a T.T.-vel nem megmagyarázható kérdés, például: Hogy lehet az, hogy a nyugati keresztények Noé utódjaként számon tartanak egy NIMRÓD nevű férfit, a sztyepi pogány hunok pedig egy MINRÓD nevű embert tartottak ősüknek?

2013. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!