Szerintetek Hitler volt rosszabb vagy Sztálin?

Figyelt kérdés

Persze tudom hogy igazából lehetetlen összehasonlítani őket de azért mégis. mert ugye sztálin nem ölt direkt embereket (kivéve a politikai ellenfeleit, de az azért nem többmillió) mint hitler, viszont hagyta őket meghalni. hitler azért ölte meg a zsidókat meg a cigányokat mert vmi be volt nála kattanva, h akkor jobb lesz a német népnek h ha ők nem lesznek, szval vmi szürreális oda volt.. de sztálin a saját népét hagyta éhezni, meg még a kannibalizmus is kialakult, közbe meg kávéval fűtöttek, meg dobálták ki a gabonát, meg szállítottak exportra stb..

mondjuk én csak azt tom ami a törikönyvbe van, lehet h vannak más dolgok is


2013. jan. 7. 16:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Sztálin épp, hogy sokkal több embert ölt meg, mint Hitler.

Frissíteni kéne a történelmi tudást, és nem butuskodni.

2013. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
azt írtam hogy direkt. olvasni kéne nem beszólogatni
2013. jan. 7. 16:10
 3/16 lovedamonlove válasza:
2%
aszeem a válasz egyszerű, Hitler!!
2013. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Silber ***** válasza:
100%

Nana. Sztálin sokmillió embert küldött a halálba különböző módokon, nem csak a politikai ellenfeleit. Parancsára csak Ukrajnában 3,5 millió ember halt éhen a '30-as években, háborús idő előtt.

Valószínűsíthetőleg azért Hitler kiáltják ki mindenhol a világ leggonoszabb emberének, mert a II. világháborúban Sztálin mint amerikai szövetséges volt jelen, így az ő bűnei "megbocsájthatóak" voltak. Nem mellesleg pedig ott van az amerikai propaganda. A filmekről nem is szólva. Egy átlag amerikait megkérdezve valószínűsíthetőleg Hitlert az ördöggel azonosítaná, azonban azt sem tudná Sztálinról, eszik-e vagy isszák. Mind-mind propaganda-következmény.

Egzakt válasz nincs a kérdésre, igazából nem is szeretek ilyesféle kérdésekre válaszolni, mivel csak lepontozzák az embert (jó példa erre a politika topic).

2013. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
hát sztem sztálin :D de persze ez nagyon relatív :D köszi a választ
2013. jan. 7. 16:14
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Hitler 6 millió embert irtott ki. Sztálin 60 milliót. Ennyi.
2013. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

jaj istenem. DIREKT! tudom hogy sztálin alatt több millióan meghaltak, tudok Ukrajnáról is, csak nem írtam le. szerintem épp ezért ő volt a "rosszabb". köszi

meg amúgy az amerikaiak is bekaphatják kicsit, azt olvastam, h japán megadta magát de azért még rájuk küldték a 2 atombombát, h lássák mások h nekik ilyen is van. persze ez lehet h nem igaz

2013. jan. 7. 16:17
 8/16 Silber ***** válasza:
Japán nagyon erős nemzettudattal rendelkezett a világháborúban, a kapitulációt nagyon nagy szégyennek tartották. A hivatalos álláspont szerint az amerikaiak azért vetették be az atombombát Japánban, hogy ezzel térdre kényszerítsék (minimális amerikai veszteséggel karöltve) az ellenséges országot. Miután több mint százezer civil halt meg a két robbantásban, mégis rákényszerült. Amennyiben nem tette volna meg a császár, valószínűsíthetőleg az az ország ma már nem is létezne. De ez csak feltételezés, amit a történészek nem szeretnek.
2013. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
ja tudom ezt írja a törikönyv is, de vhol olvastam amit fent írtam, persze nem biztos hogy igaz
2013. jan. 7. 16:27
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen, lehetetlen összehasonlítani a kettőt, épp ezért (és mert úgy kezdted a kérdést, hogy "Szerintetek ...") tudományos értéke nem is nagyon van a kérdésnek, se a rá adott válaszoknak. Mindketten diktátorok voltak, mindketten milliók halálában játszottak közre közvetlenül és közvetve is, és mindketten nagyjából azonos időszakban tevékenykedtek. Ám itt kábé ki is merül kettejük közötti párhuzam. A kérdés feszültségkeltésre jó, a válaszolók összeugrasztására jó, másra nem igazán. Különben is, ez szerintem inkább a politika rovatba illene mint ide.
2013. jan. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!