Ki volt a reformkorban az országgyűlés elnöke?

Figyelt kérdés
Történelem órára kellene egy szorgalmi feladathoz. A neten azonban hiába keresgéltem , nem találtam a kérdésemre választ, ezért gondoltam teszek egy próbát, hátha ti választ tudtok adni a kérdésemre.

2013. jan. 8. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel volt egy felsőház és egy alsóház, ezért mindkettőnek külön elnöke volt. A felsőházban a nádor elnökölt, az alsóházban pedig a személynök. :)
2013. jan. 16. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jah még annyit, hogy mai értelemben vett elnök, olyan nem volt. Tehát nem helyes dolog a mai országgyűléssel összehasonlítani a reformkorit, mert teljesen másképpen működött. A mai országgyűlést azt hiszem az ogy. elnöke nyitja meg, ő elnököl, irányít stb., míg a reformkori országgyűlést a királynak volt joga megnyitni, illetve bezárni. Mivel a király ugye nem tartózkodott az országban, ezért ezt a feladatot többnyire a nádor látta el helyette.

A felsőház és az alsóház külön ülésezett, és az egyikben a nádor, a másikban a személynök elnökösködött, ahogy azt az imént leírtam.

2013. jan. 16. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!