Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kitől származik az alábbi idézet?

Kitől származik az alábbi idézet?

Figyelt kérdés
"Csak a holtak látják a háború végét"

2013. jan. 19. 19:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
2013. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez jópofa. Mi ennek az alkalmazásnak a neve?
2013. jan. 19. 21:44
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

Alkalmazás? :O

Sajnos "műszaki értelmiségi" vagyok. :D

De ha a weboldal nevére gondoltál, akkor "Let me google that for you", rövidítve lmgtfy:

[link]


Ezzel egyszerűen meg lehet mutatni, hogyan kell használni a Google-t; ill. semlegesen vagy udvariasan lehet felhívni valaki figyelmét arra, hogy ne másokkal akarjon megkerestetni valamit.


De van egy másik lehetőség is arra az esetre, amikor már ingerültebb az ember, mert pl. már a sokadik lusta / tudatlan kérdezőbe fut bele rövid időn belül. Volt ilyen már nekem is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


Csak azért másoltam be a linket, mert úgy sejtem, rákérdeztél volna, mi az a másik lehetőség; viszont neked nem akartam direktben megmutatni. :)


Üdv. :)

2013. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jót röhögtem, és köszi a terjedelmes válaszokat, illetve a linkeket. Én tudom használni a keresőt, de ez most nem segített. Hidd el, ha megtudtam volna találni, akkor nem írom ki. Tényleg beírtam gugliba, de az eredeti szerzőt nem tudtam meg. Én ezt az oldalt csak akkor használom, ha:

A Valamit nem értek

B Valamit nem tudok

C Megszeretném tudni/érteni azt

És semmiképpen nem szeretném másokkal megkerestetni, mert az olyan helyzet amikor a lustaság, már megelőzi a bunkóságot. Szóval ha a Google nem segít akkor fordulok az embertársaimhoz, azok közül is az értelmesebbikhez.

Te annak tűnsz, így az írásaidat olvasva, főleg hogy a "műszaki értelmiségi" szóban megtalálható az értelmiségi szó :D . Tehát akkor felteszem újra a kérdést, kicsit másképpen mint elősször.

Ki az idézet EREDETI tulajdonosa?

2013. jan. 20. 00:01
 5/15 A kérdező kommentje:
2013. jan. 20. 00:04
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Ez aranyos volt, köszi. :)


Elhiszem, hogy "te nem vagy olyan". :)

De ha rendszeresen nézed az oldalt, akkor láthatod, hogy sokan viszont nagyon lusták vagy tökök. Sajnos.

Mert akik nem értenek valamit, pl. matekból vagy nyelvtanból, azoknak szívesen segítek, akár hosszú magyarázatokkal is; de a szimplán lusta, lógós parazitabandának nem.


A "műszaki értelmiségi" csak egy humoros kifejezés arra, hogy infóból síkh.lye vagyok; úgyhogy ne dőlj be. ;)


"Ki az idézet EREDETI tulajdonosa?"


Na, ezt sajnos nem tudom. Pedig belekukucskáltam néhányba a találatok közül: mindegyik Platónt nevezi meg. Egyetlen szónyi utalás sincs arra, hogy mástól származna... Ettől még persze lehet, hogy Platón lenyúlta valakitől; de erről nincs semmi infó.


Még egy ötletem volt: egy angol nyelvű keresés lefuttatása:

[link]


Az első kettőbe beleolvastam. De nem mondom el, mit. :D

Jó olvasást neked. :)

2013. jan. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Bocs, nem tudom, miért a magyar szavak látszanak; rákattintottam a linkre, nekem az angol nyelvű oldalakat adja ki...

Szóval ha neked nem így lesz, akkor írd be az "only the deads see the end of war Plato" szavakat a keresőbe; én már tudom, hogy lesz egy kis meglepi... :)

2013. jan. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát igen. A netes berendezkedés néha lecsapódik...

Én sem találtam jelet arra, hogy nem Platón-tól származik az idézet, úgyhogy köszönnöm a szíves együttműködést, és a válaszokat. De legfőképpen ezt a lmgtfy weboldalt. Úgy érzem, hogy a közeljövőben igencsak nagyokat fogok trollkodni vele :D


Ja és az utolsó két válasz számomra "hasznos volt". Ha érted,hogy értem :)

2013. jan. 20. 21:59
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem igazán értem; merthogy az összes eddigi válaszom hasznos lehetett valamilyen szempontból. :D

Ha az idegen nyelvű keresésre vagy a múlt idős formára gondolsz, akkor viszont okay. :)


Ha pedig a zöld mancsra gondoltál: legalább két - három értékelés kell ahhoz, hogy látsszon az eredmény.

Úgyhogy itt max. akkor fog látszódni a százalék, ha ide is betéved az a b.nkó júzer, aki hetek óta egyfolytában, ész nélkül pirosítja a válaszaimat, teljesen függetlenül attól, hogy mit írok. Hiába, h.lyeség ellen nincs orvosság...


Minden jót neked. :)

2013. jan. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És mivel érdemelted ki ezt nála?
2013. jan. 22. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!