Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Petőfi Sándor verselemzése?

Petőfi Sándor verselemzése?

Figyelt kérdés
Úgyértem: Műfaja, keletkezése, szerekezete, rímképlete, verselése(ütemhangsúlyos-időmértékes), mondanivalója, hangneme, hangvétele. Holnap dolgozat iroszból és elemzeni kell, nekem meg nincs meg, a könyv pedig nem írja! Gyorsan kéreem!
2013. jan. 23. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Petőfi Sándor két szerző, , Petrovics István és Hrúz Mária közös szerzeménye. Keletkezésének pontos körülményei ismeretlenek, de 1822 végére vagy 1823 elejére tehető. Műfaja: ember, szerkezete: fej-törzs-kezek-lábak. Jobb keze a ballal, jobb lába a ballal rímel. Verselése elég heves. Mondanivalója nem sok van, leginkább szabadság, parasztság, meg ilyenek. Hangneme és hangvétele gyakran hisztérikus.
2013. jan. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Ááá, már megint elkéstem. :(

Valami hasonlót akartam írni, de az 1. válasz jobb, mint amit kigondoltam. :)


Akkor hát arra az esetre, ha másképp értetted a kérdést:

A történelem- és az irodalomtudomány jelenlegi állása, azaz mai tudásunk szerint nem tudhatunk biztosra semmit ebben a tárgyban.

Ugyanis nem maradt fenn olyan írásos dokumentum, amely Petőfi Sándor verselemzését tartalmazná. Ebből persze nem következik evidensen az, hogy Petőfi Sándor soha életében nem elemzett verset, hiszen az ő korában már ez szokásban volt az iskolákban. De bizonyíték nincs rá, így kénytelenek vagyunk belenyugodni a bizonytalanságba.

Viszont így nem adható pontos válasz a kérdéseidre sem, mivel nem ismerjük az(oka)t a vers(eke)t, amelye(ke)t Petőfi elemezhetett, így nem tudjuk meghatározni a műfajukat stb.

2013. jan. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
xDDD Nemzeti dal verselemzéés!! Már beleboldondultam xdd
2013. jan. 28. 13:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor keress egy megfelelő elemzést magadnak:

[link]


Remélhetőleg egyik sem fogja súlyosbítani az állapotodat. :D

2013. jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!