Mennyit ér a BA diploma?

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Olyan tíz és húszezer körül, miért csak nem el akarod adni?:D
2009. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát attól függ, miből. Programozás, egyéb műszaki területen ahol tudod magadat fejleszteni, és nem elsősorban a papír a lényeg ott érhet is valamit, de persze meg kell győzni a munkáltatót a képességeidről. Tanári pályán semmit, mert azzal nem taníthatsz.
2009. szept. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Állítólag egy erős érettségi.
2009. szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2009. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kb. mint a papír, amire nyomták.
2009. szept. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
A magyar-szakos BA diplom például állítólag nagyon népszerű a TESCO-ban és a McDonalds-ban...
2009. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha a BA egy erős érettséginek felel meg, akkor mennyit ér a sima érettségi, és egyáltalán ma már alap, hogy mindenkinek diplomája legyen? És ha a BA nem ér sokat, mennyit ér egy okj-s bizi?
2009. szept. 4. 18:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Sima érettségivel komolyabb állásokra nem jelentkezhetsz, mert kiröhögnek. OKJ-s tanfolyamok is nagyon jók, ha fodrász, cukrász stb. szeretnél lenni.
2009. szept. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Erről eltérő vélemények vannak,mit is ér...véleményem szerint nem sokat,ha figyelembe vesszük azt,hogy azt az egészet arra találták ki,hogy Amerikában nagyon sz.arok voltak/még most is némely középiskolák,és hogy "behozzák" a lemaradást.
2009. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Hülyeség, hogy nem sokat ér. Rendes felsőfokú végzettség, csak a sok fásult, csalódott és/vagy hozzá nem értő ember mondja itt a baromságot. Nekem aztán senki ne mondja, hogy 3 évig feleslegesen tanultam...

Amúgy szakterülettől függ, meg attól is, hogy szakmán belül akarsz-e elhelyezkedni. Attól is függ, hogy milyen munkahelyek érdekelnek (állami szféra, kisvállalkozások, multik, önálló munkavégzés, stb.).

Én BA szakon végeztem, vsz. nem fogok ezzel a szakmával foglalkozni, de rengeteg tapasztalat, és újfajta látásmódot sikerült elsajátítani. Szóval egy egyetemi képzés mindenképp nagyon sokat ér, sokkal műveltebb, megfontoltabb, és sikeresebb leszel egy (bármilyen) diploma megszerzése után.

2012. júl. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!