Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan lehet fordítónak,...

Hogyan lehet fordítónak, tolmácsnak, nyelvtanárnak lenni?

Figyelt kérdés
Igazából a kérdésem célja az, hogy hivatásos ordítót, tolmácsot, nyelvtanárt, vagy egyéb nyelvi területen dolgozó embert kérdezzek meg. Én szeretnék tolmács lenni, de nem tudom, mit csináljak pontosan. Jelenleg az első félévemen vagyok túl germanisztika szakon. Érdekesek a tantárgyak, többségében szeretem ezt a szakot. Viszont az a baj, hogy magát a nyelvet nem nagyon tanítják. Vagyis ez úgy működik, hogy ha nem értesz egy szöveget, akkor szótárazd ki. Én szótáraztam, de csak online szótárral, hogy megértsem a dolgokat, a szavakat nem tanultam meg külön. Szóval úgy érzem, elrontottam ezt az első félévet, a következőben magamtól sokkal többet kell ehhez hozzátennem. Van egy csomó tervem önmagam képzésére, de ezeket nem írnám le. Inkább megkérdezném a megszólítottakat, hogy ők hogy jutottak el oda, ahol vannak. Külföldön tanulás? Saját magamtól tanulás? Nyelvtanfolyam? Többnemzetiségű család? Idegennyelvű ismerős?

2013. febr. 3. 13:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és főként nem csak tanácsokat szeretnék kérni, hanem ilyen önéletrajz szerű dolgokat. Hogy én itt és itt tanultam, és ez azért volt jó, mert....
2013. febr. 3. 13:09
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"... hogy hivatásos ordítót,"

----------

....:)))))

2013. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

:D :D :D

Köszi, első válaszoló. Figyelmetlen voltam. Természetesen fordítóra gondoltam. Bár ha van hivatalos ordító, az is érdekel. :D

2013. febr. 3. 17:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt nem kapsz választ, az a legegyszerübb, ha bemégy egy fordító irodába és megkérdezed az ott dolgozókat, hogy hogyan tovább. Bizti segítenek tanácsokkal.
2013. febr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár ha van hivatalos ordító, az is érdekel.

-------

Vannak ilyenek németországban, a vásárokon szoktak ordibálni...kikiáltóknak hívják öket. Igaz ahhoz egy Zámbó Jimmy torok kell....:))

2013. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szia kérdező, mi lett végül belőled? -- sok sikert mindenhez .
2019. ápr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!