Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valaki mondja már el röviden,...

Valaki mondja már el röviden, nagyon röviden hogy miről szól az Aranyember, A kőszívű ember fiai és a Szent Péter esernyője?

Figyelt kérdés
Mindhárom könyv kötelező olvasmány lett volna és el is kezdtem olvasni az egyiket.Az aranyembert de csak az első oldal feléig jutottam,A kőszívű ember fiaiból csak 10 percet láttam,a Szent Péter esernyőjéről meg eddig azt se tudtam eszik-e vagy isszák.Egy szóval nagyon unalmas az összes kötet.Úgyhogy létszives valaki írja le nekem nagyon röviden a tartalmukat a könyveknek.Komolyan mondom szeretek olvasni é egy hét alatt vagy 5 könyvet kivégzek de ezeket nem bírom elolvasni.Help me.

2013. febr. 24. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Google a barátod.

Nem hiszem el, hogy még ahhoz is lusta vagy, hogy neten keress egy rövidítettet. Vagy megnézd a filmet.

Így nehéz lesz a későbbiekben boldogulni.


Amúgy ha a Szent Péter esernyőjéről nem tudsz semmit, honnan veszed, hogy unalmas?

2013. febr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy kérdeztem volna a véleményed.Feltettem egy kérdés ami nem meglepő egy ilyen oldalon , de szerintem nem volt ott hogy "létszives fejtse már ki mindenki a véleményét" vagy ha mégis ott van akkor bocsánat én nem tudok olvasni.
2013. febr. 24. 21:02
 3/8 Kriszti8 válasza:
51%
tényleg keress neten...senki nem lesz olyan hülye h leírja neked...és egyébként is NEM LEHET NAGYON RÖVIDEN LEíRNI EGY 500 oldalas könyv tartalmát a másik 200 az még viszonylag megoldható a harmadikat meg nemismerem....sok jóra ne számíts mert ezt kajak nem lehet RÖVIDEN összefoglalnixdd amm meg ha te arra lusta voltál h elolvasd szerinted nekünk lesz erőnk leírni kb. 1000 oldal tartalmát....??teljes mértékben igazat adok az előző válaszolónak:))Talán neki kéne ülni olvasni-.-''mi is most vesszük a Kőszívűt és most kezdem el 4. szal ha én 4 el tudtam olvasni akkor neked 1 igazán nem lenne nehéz-.-""és ha most azzal jönnél h neked 3 könyvet kell nekem is kell a Szent Pétert is:DDmellesleg az előző kommentelőhöz visszatérve ez egy olyan oldal ahol válaszolni kell a kérdésekre,tanácsokat kell adni és mindenki elmondhatja a véleményét és csak azért mert igaza van és ezt nem bírod beismerni nem kéne a sárga földig oltani:DD
2013. febr. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

MacCsaj, figyelj egy kicsit, légy szíves.


1. Egy könyvről nem állapíthatod meg nulla vagy fél oldal alapján, hogy unalmas-e. Ez egyébként sem kifogás, ha kötelező olvasmányról van szó. Ezeket pedig pontosan a különböző korosztályoknak megfelelően szokták válogatni, azért, hogy okosodjatok, művelődjetek, ne mindig csak értéktelen szemetet olvassatok.


2. A stílusod már elsőre is elég gáz volt, de másodikra már egyenesen borzasztó. Gondolom, csak a neten van ekkora szád, ahol nem fenyeget az a veszély, hogy valaki egyszer képen vág érte. A legutóbbi kommented trágár szövege egy kocsisnak is szégyen lenne, nemhogy egy tizennégy éves lánynak.


3. Akkor ajánlgathatnád jogosan a helyesírási szótárat Kriszti8-nak, ha neked nem lenne egy csomó helyesírási hibád. De van:

egy szóval --> egyszóval

létszives --> a mondatodban: legyen szíves

létszíves --> légy szíves

jajj --> jaj

Plusz néhány elgépelés és _rengeteg_ vesszőhiba.


Úgyhogy higgadj le, és vegyél vissza az arcodból, mert nincs mire nagyképűsködnöd. A feladatodat pedig kénytelen leszel magad megoldani, úgy látom...

2013. márc. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kriszti8 válasza:

elismerem h helytelenül írok és a gépelésem sem mindig pontos.:)s mivel ez egy angol billentyűzet ezért nem betűvel vannak rajta jelölve a hosszú magánhangzók hanem pontokkal és veszőkkel.:)így elég nehéz tájékozódnom rajta.A vesszőkre nem szoktam figyelnixd s igaza van az előttem szólónak:D

egy könyvet nem lehet megítélni nemhogy az első oldal után de még az első 20 oldal után sem.Egy könyv elején csak leírják a szereplőket,bemutatják az alapproblémát....

és mi az,hogy csak az első oldal feléig jutsz el?-.-""

ezzel a hozzá állással sok jóra ne számíts...és egy hét alatt 5 könyv?xdd túlzásokba ne essünk...vehetnéd a fáradságot és igazán elkezdhetnéd-.-ja és mellesleg nem kéne oltanod a helyesírásom miatt mert ha irodalomból ilyen kiemelkedő tehetséggel bírsz(tudod ezt hívják íróniának, nemtudom ismerős-e)képzelem milyen lehetsz nyelvtanból szóval én a helyedben nem nagyon oltogatnék...

2013. márc. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Jövőbeli keresőknek az aranyember nagyon röviden:


Rövid történet:

A bonyodalom kezdete a vörös félholddal megjelölt zsák kincseinek megtalálása. A cselekmény két szálon bontakozik ki. Részben Timár üzleti vállalkozásai, részben magánéletének fordulatai szövik a regény szövetét. Mindkét szálon láthatólag sikeres ember képe bontakozik ki előttünk, valóságos “arany ember” a kívülállók szemében a főhős. “De akihez hozzáér, az mind szerencsétlenné lesz, átok és szenvedés terem az öt ujjának helyén.” Életében a fordulópontot az jelenti, amikor Athalie szavainak hatására (“Tímea önt nem szereti.”) elmenekül otthonról, és a Senki szigetén felfedezi a valódi boldogságot Noémi odaadó szerelmében. Ettől kezdődően Timár kettős életet él, örökösen vívódik, szenved attól, hogy mindenkit becsap, kínlódik, mert nem tud dönteni Komárom és a Senki szigete, a hűség és a szerelem között. De a véletlen közbeszól akkor, amikor Krisztyán Tódor megjelenik Balatonfüreden, hogy leleplezze az arany embert. A tetőpont a Timár és Tódor között lezajló heves párbeszéd, mely után a főhős öngyilkosságra készül.

A megoldást szintén egy váratlan esemény hozza: Krisztyán Tódor Timár ruhájában a Balatonba fullad. A befejezés azonban nem szokványos. Timár ugyan kivonul a társadalomból, és boldogon él a Senki szigetén, de Athalie gyilkossági kísérlete Komáromban mégis nyitva hagyja a történetet Tímea házassága ellenére is.

2013. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kötelező minden gyagyának érettségizni?
2013. júl. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ma az érettségi megszerzés boldog-boldogtalannak létkérdés, mert különben nem kap munkát. Sajnos nagyon ostobák is valahogy végigvergődik azt a négy év középiskolát kegyelemkettesekkel, hogy a végén írjanak egy 25%-os érettségit elsőre, másodikra, vagy harmadikra. Aztán lesz egy érettségijük. Néhányan pénzért veszik.
2013. dec. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!