Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » NLP, kognitív terápia vs...

NLP, kognitív terápia vs pszichoanalitikus megközelítés?

Figyelt kérdés

Kinek mi jött be ?

Kinek melyik használ ?


Én most szeretnék elköteleződni egy módszerhez. Úgy érzem nekem olyan Tony Robbins féle pszichológust kell találnom aki tud hatni rám és áttudja alakítani a gondolataimat, valamint az egész tudatalattimat tudja befolyásolni.



#pszichológia #terápia #NLP #pszichoanalizis
2013. febr. 28. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Az NLP tudományos nem elfogadott, sarlatánságnak tartják, légből kapott, bizonyítatlan, de azért sokat használt baromságnak.


Amúgy meg nem kell elköteleződni egy módszerhez, próbálj valahogy objektív információkat szerezni a kezelésekről, sikerességi arányukról, stb. Mondjuk kezdetnek valami pszichológus oldalon érdeklődj. De gyanítom, hogy amit akarsz olyat nem csinál semmilyen pszichológus.

2013. márc. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miért nem csinálják ?

Anthony Robbins tudtommal pszichológus...

2013. márc. 1. 10:48
 3/6 anonim válasza:
Én szeretem az NLP-t, viszont már sok ága alakult ki. Ami tetszett Tony-tól az Határtalan siker:) könyve, érdemes belelapozni:)
2013. nov. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Az használ, amit el tudsz fogadni. Nem a betegnek kell alkalmazkodni a kezeléshez, hanem fordítva. Ha találsz pszit, aki neked szimpatikus, attól mindent elfogadsz. Ha nem, állandóan kritizálni fogod.

Úgyhogy te döntsd el, neked milyen módszer a megfelelő, úgy látom éppen ebben sántikálsz és utána keress olyan pszit, aki ez alapján dolgozik.


Régebben elég volt bemenni akármelyikhez, de akkoriban még nem volt szokás jobban tudni a szakembernél. Nem tudom, hogy nyertünk, vagy vesztettünk ezzel, őszintén.

2013. nov. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Ja. Nekem a kognitív jött be.
2013. nov. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennél jóval több van, amik szerintem jobbak is lehetnek adott helyzetben, de ez tőled és a terapeuta személyétől nagyban függ. (Amire gondolok: autogén tréning, KIP, hipnózis, EMDR, Ericksoni hipnózis, meg még megannyi lehetőség...)


Nekem a kognitív terápia segített elég sokat, de olyan végtelenül felszínesnek érzem így utólag. A mélyen bennem élő szorongásokat kognitív úton soha nem tudnám feloldani.


Az NLP nekem tetszik, de nem mint teljes értékű terápia.


A pszichoanalitikus megközelítésben az a jó, hogy lemegy a lelked mélyére és a múltad sötét történéseibe. Nehéz kérdés.


Nekem az autogén tréning is nagyon bejött, mert nem csak relaxálgatás, hanem célzott terápiás eljárás, feltárva a sérelmeket, elfojtott érzéseket, miközben módosult tudatállapottal dolgozik, befolyásolja a tudattalant, és megtanít arra, hogyan boldogulj saját magad.


De ez se csoda, én pedig még benne vagyok a nagy fejlődésben. Akárhogy is döntesz, sok sikert mindenhez!


Ja, és Tony Robbins tényleg tök jó! :)

2014. jún. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!