Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit jelenthet a foglalkozásra...

Mit jelenthet a foglalkozásra utaló " fm. Nysz. "rövidítés anyakönyvi kivonatban?

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Közvetlenül egymás után van a két rövidítés?

Önmagában az első a földműves rövidítése volt régen, a másikat nem tudom. A ma használatos nyugtaszám vagy nyomtatványszám régi anyakönyvi kivonatokban nem valószínű...

2013. márc. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az Nysz. lehet esetleg nyilvántartási szám vagy nyilvántartás szerint. Ha részletesebben leírod, hogy milyen kontextusban fordult elő, talán tudunk segíteni.
2013. márc. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nincs kontextus :) Ugye ez ilyen 5 soros formátum.

Név: Gipsz Jakab

fm. nysz.

r. kath.

szül: 1884. jul. 16.

lakh.: Orosháza


Onnan gondolom h. foglalkozás, mert a többi bejegyzésnél a név alatt béres, gazd. cseléd, stb szavak állnak.

2013. márc. 2. 14:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg a "nyilvántartás szerint" lehet. Jobb ötletem nincs. Gondolom, vezettek valami nyilvántartásfélét a földművesekről, háztartásbelikről (htb.) és egyebekről.
2013. márc. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod :)

Máskor tessék időben lefeküdni :)

2013. márc. 4. 20:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Igenis, mama. :D

De én mindig időben fekszem le, mint most is. ;)


És szívesen. :)

2013. márc. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!