Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kinek mi a véleménye a Bovaryn...

Kinek mi a véleménye a Bovaryné című műről? Valamint mi a mű szimbólikája?

Figyelt kérdés
Gyorsan kellenne a válasz, nagyon megköszönném

2013. márc. 19. 09:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem tetszett a regény. Érdemes elolvasnod.
2013. márc. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy már nincs időm :S későn adta fel a tanárnő és nem volt időm elolvasni,ezért kellenne egy részletes saját vélemény,mert kellenne írnom saját véleményt is, ez az egyik követelmnény
2013. márc. 19. 11:02
 3/16 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy "későn adta fel". A kötelezőkre legalább egy-két hetet szoktak adni. Ha a tanárnő ennél kevesebbet adott, beszéljetek vele. Ha nem tudtok megegyezni, akkor szóljatok az osztályfőnökötöknek.
2013. márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A sok tanulás mellett nem volt idő elolvasni, ez volt a gond :S mindegyik tanárnak most jutott eszébe dolgozatotírni meg feleltetni , így ez az egy hónap nagyjából bruyális volt:S
2013. márc. 19. 11:22
 5/16 A kérdező kommentje:
egy hetet adott,annyi idő alatt meg tanulás mellett nem tudom elolvasni :S
2013. márc. 19. 11:53
 6/16 anonim ***** válasza:

Esténként lett volna időd olvasni, akármilyen "brutális"

is volt. /Tudod is te, hogy mi az a brutális a szó szoros értelmében./

Nagyon hozzá vagytok szokva ahhoz, hogy mindent megkaptok, csak egy kérdést kell kiírni.

Nekem megvan a véleményem a műről, nagyon szeretem, sokszor elolvastam, általában munka után, amikor hazaértem este.

Ha nekem volt rá időm, neked is lett volna.

Ez csak üres kifogás.

Meg kell tanulnotok, hogy amit a tanárok feladnak, az igenis nektek ugyanolyan kötelező, mint nekünk felnőtteknek az, hogy erőnkön felül dolgozzunk, hogy eltartsunk benneteket.

2013. márc. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha jóindulatú vagyok, akkor a következőket tudom tanácsolni:

1. Mindig folyamatosan tanulj, ne csak a dolgozatok előtt; akkor nem lesz egyszerre sok.

2. Egyébként is lehet, hogy a szükségesnél több időt fordítasz a tanulásra, így kevesebb szabadidőd marad. Vannak különböző tanulási technikák és "trükkök", amiket érdemes megtanulni és alkalmazni, akkor mindenre jut idő.


Ha pedig nem vagyok jóindulatú, akkor két kérdésem van:

1. Ma miért nem vagy iskolában?

2. Ha ott vagy, miért netezel tanítási idő alatt?

Ráadásul ha nem vagy suliban, akkor reggel 1/2 10 óta már a vége felé járnál...


Szerintem legalább egy rövidített változatot olvass el gyorsan, vagy hallgasd meg a művet, fenn van a neten hangos könyvként is. :)

2013. márc. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
54%

Utolsó válaszoló! Képzeld el, hogy itt szoktak délután is járni suliba.

Nem értem mi bajotok, hogy egy könyvet nem sikerült elolvasni. Mert ugye mindenki szorgosan elolvas minden egyes feladott házi olvasmányt. Ne röhögtess.

2013. márc. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy a két válaszomban van egy olyan pont, amibe bele lehet kötni.

Ha valóban délután járna iskolába a kérdező, gondolom, már jelezte volna.

[Nem mellesleg a '80-as években volt jellemző néhány sűrűn lakott településen a délutáni tanítás a magas gyermeklétszám miatt, jelenleg pedig ez a probléma egyáltalán nem áll fenn. Ettől persze még előfordulhat számomra ismeretlen okokból, hogy délután (is) van tanítás.]


Az pedig bizonyára meglepő számodra, hogy nem kevés számú diák van, aki minden kötelezőt el szokott olvasni, sőt, még egyéb könyveket is...

2013. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
54%

Most azt akarod leadni, hogy hazudok? Na ne... Osztálytársak vagyunk nagy okos. Tán csak tudom, hogy délután is járunk iskolába.

Lehet, hogy te olyan környezetben végeztél sulit, ahol a kis szorgos gyerekek mindent elolvastak, és még pluszba könyveket, de én/mi nem.

2013. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!