Hogyan jelenik meg Vámos Miklós Zenga Zének című könyvében az '56-os forradalom? Mi az elvtárs, illetve polgártárs?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 6. 08:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Már elég régen olvastam (kb 5 éve) és nem is igazán tetszett, így a válasz elég szubjektív lesz.

Az elvtárs-polgártárs megszólítás a forradalom alatt kapott szerepet. Addig a hivatalos megszólítás az elvtárs volt, aztán a szovjetekkel és a kommunista rendszerrel való szakítás jeleként lecserélték a megszólítást polgártársra.

A forradalomból inkább a rossz dolgokat mutatja be, amit egy, a fővárosban élő család átélt. Le kellett szedni az ablakokat, hogy ne törjenek be, ha harcok lennének, az élelmezési gondokat.

A forradalmárokról is egy elég negatív történetet mesél el. A főszereplő kissrác kint játszik az ávós apja pisztolytáskájával és két fegyveres meglátja és elkapják a gyereket, kifaggatják, hogy honnan van a pisztolytáska, majd az apjáért is elmennek. Végül nem bántják, de a történtek a gyereket annyira megrémítik, hogy dadogni kezd tőle.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni, azért vedd figyelembe, hogy ez az én véleményem. Másnak lehet, hogy tetszett az egész könyv, nekem nem.

2013. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) A történetet ismerem, csak arra voltam kíváncsi, hogy pozitívan vagy negatívan mutatja-e be a forradalmat, mert még nem olvastam el a könyvet, mert nem is bírom.. nekem se tetszik túlságosan. De akkor remélem elég lesz csak ennyit leírnom majd.:)
2013. ápr. 6. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!