Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan nyerhették volna meg a...

Hogyan nyerhették volna meg a II. világháborút a tengelyhatalmak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 25. 19:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

Azért abban is vannak fokozatok.

Az Anglia megszállása/SZU megtámadása egy pillanatnyi döntésen múlott, míg az olaszok katonai tehetetlenségén évszázadok alatt sem lehetett volna sokat változtatni.

2009. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
57%
Nem kellett volna elkezdeni. A papírforma szerint a németeknek veszteniük kellett, mert az ellenségeik gazdaságilag és létszámban kb. 2,5-szeres túlerőben voltak 1939-ben (1945-re ez 5-szörös gazdasági túlerőre nőtt). Hihetetlen mázlisorozattal jutottak el a németek a hatalmuk csúcsára 1941-ben, de amikor megtámadták a szovjeteket, akkor az erőviszonyok megint eldőltek az ő kárukra. Valójában az a meglepő, hogy eddig húzták, ugyanis Norvégia hajszálon múlott, ha a franciák támadtak volna a Fall Weiss közben, akkor szintén nagy bajba kerültek volna a németek, és ha Sztálin nem cseszi el a szovjet készültséget, akkor az orosz fronton is nagy gáz lett volna '41-ben. 1939-ben és 1941-42-ben is bevonulhattak volna a szövetségesek Németországba, ha nem bénázzák el és Hitlernek nincs mindenben óriási szerencséje.
2009. szept. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

"1. Ha az usa nem lép hadba, akkor a németek megnyerték vonla simán. A britek egyedül nem tudtak volna partraszállni Normandiában, jelentős erők mehettek volna keletre a SU ellen."


A nyugati front egészen 1945 elejéig nem volt fontos. A nyugatiak szeretik túlértékelni, de a keleti fronton 3-4-szer annyi német erő volt. Ráadásul a németek kétségbeesetten átvezényelték a nyugati egységeik egy részét keletre 1945 tavaszán, de ez annyit ért, mint halottnak a csók. A SZU egyébként egész 1943-ban és 1944 első felében egyedül verte péppé a németeket (az olasz front csak 20-30 hadosztályt kötött le, viccnek is kevés volt).


"2. Ha az olaszok nem balf.szok és sikerült volna eljutniuk Palesztináig"


Ez képtelenség, mert a haditechnikájuk nem tette lehetővé. A britekkel szemben a veszteségarányuk 10:1 körül mozgott (kivéve, amikor ennél is rosszabb volt).


"akkor az ottani arab népeket, akiknek már akkor is tele volt a tökük a britekkel fegyverbe állíthatták volna"


Megtörtént. Irak be akart lépni német oldalon a Vichy-irányítású Szíriára támaszkodva, mire a britek mindkét országot megszállták 1941 nyarán.


"3. Ha a németeknek sikerül kifejleszteniük az atombombát (pár hét választotta el tőle őket, az amcsik is csak úgy tudták megcsinálni, hogy csendben lenyúlták a német terveket (csak erről mrá nem beszéltek)"


A háború végén a németek kb. 3-4 évnyire voltak az atombomától, de csak elméletben, mivel nem volt dúsítóüzemük. Szóval reálisabb úgy fogalmazni, hogy sehol sem tartott az atomprogramjuk, nem is ismerték fel a jelentőségét.


"4. Ha Hitler egyedül Moszkva ellen támad keleten (betegesen félt tőle, nem akart Napóleon sorsára jutni, csakhogy Napóleon korában nem volt még vasút, és 1941-ben Moszkva már vasúti csomópont is volt, már nem lehetett volna csak úgy mellőzni mint 100 éve, és ha Moszkva német kézen, akkor a SU gazdaságának, iparának, szerveződésének annyi)"


A szovjet ipart ekkorra már az Urál mögé evakuálták, a szovjet kormány pedig kitelepült Kujbisevbe és Ufába, a tervek készem voltak a harcok Moszkva eleste utáni folytatására, ugyanúgy, ahogy Napóleon is hiába foglalta el Moszkvát. Mellesleg ha Moszkvára koncentráltak volna a németek Kijev kihagyásával, akkor annyit érhettek volna el, hogy sztálingrádi csata helyett második moszkvai csata lett volna 1942-ben. A kaukázusi térség és a Donbassz egyébként fontosabb volt a szovjeteknek, mint Moszkva, nem is beszélve az ukrán mezőgazdaságról. Ha a németek mindent egy lapra tettek volna fel és Moszkvát rohamoztál volna, lehet, hogy már 1943-ban élethalálharcot vívhattak volna a német határon.

2009. szept. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó hozzászóló szépen átlátja a helyzetet.

V csak hasonlók a forrásaink. Mindenesetre én neki adnék igazat.

Ami a kérdést illeti... Szerintem is az erőviszonyok voltak a döntőek. A német szövetségi rendszer szépen ki volt dolgozva: volt pénzük haditechnikájuk tengeri erejük (japánnak legalábbis) és "humán erőforrásuk" XD.

A gond az ott volt h a két szuperhatalomnak (szu usa) mindebből több volt. Ha valamelyiket sikerül eltávolítani a háborútól akkor nyerhettek volna.

2009. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 elias ***** válasza:

„A szovjet ipart ekkorra már az Urál mögé evakuálták, a szovjet kormány pedig kitelepült Kujbisevbe és Ufába, a tervek készem voltak a harcok Moszkva eleste utáni folytatására, ugyanúgy, ahogy Napóleon is hiába foglalta el Moszkvát. Mellesleg ha Moszkvára koncentráltak volna a németek Kijev kihagyásával, akkor annyit érhettek volna el, hogy sztálingrádi csata helyett második moszkvai csata lett volna 1942-ben. A kaukázusi térség és a Donbassz egyébként fontosabb volt a szovjeteknek, mint Moszkva, nem is beszélve az ukrán mezőgazdaságról. Ha a németek mindent egy lapra tettek volna fel és Moszkvát rohamoztál volna, lehet, hogy már 1943-ban élethalálharcot vívhattak volna a német határon.”



Ez igaz.A németek főként a szovjetunió számára létfontosságú ipari és gazdasági területeket foglalta el.Ha az oroszok nem kapnak Lend-Lease-t 1942 nagyon sötét év lett volna a SZU részéről.


„A SZU ellen meg akkor sem lett volna esélye a Wermachtnak, ha csak arra támadnak. Egy akkora országot egyszerűen képtelenség megszállni.  „


Mivel a német hadsereg nem is akarta a teljes szovjetunió területét elfoglalni. Nagyjából a Sztálingárd-Arhangelszk vonal lett volna a végállomás. Ez azt jelenti hogy az egész arcvonalon még kb 100-150km-t kellett volna előrenyomulniuk az 1941 decemberi pozícióikhoz képest.Ha ez sikerült volna nekik akkor a német bombázók elérhették volna az Urali gyárakat amelyek deszka és vászontetővel voltak borítva. Ezekben a könnyű szerkezetű épületekben még egy féltégla is komolyabb károkat okozott volna.


„Erre is csak az oroszok voltak képesek, de akkor még segítette őket, hogy nem volt szervezett erő Szibériában. Mire a nácik elérték volna a Csendes-óceánt, évtizedek, ha nem évszázadok teltek volna el. Előbb megállni meg sok értelme nincs, ha már belekezdtek.  „


Nem ha a nyugatabbra eső fontos ipari és mezőgazdasági területek német kézre jutnak és nincs Leand-Lease.A SZU-t elfoglalni még talán de megtartani már semmi kép sem lehetett volna.

2009. dec. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 elias ***** válasza:

„ Valójában az a meglepő, hogy eddig húzták, ugyanis Norvégia hajszálon múlott, ha a franciák támadtak volna a Fall Weiss közben, akkor szintén nagy bajba kerültek volna a németek, és ha Sztálin nem cseszi el a szovjet készültséget, akkor az orosz fronton is nagy gáz lett volna '41-ben „



A franciák a II. Világháború kitörésekor még mindig I. világháborús harcmodorban gondolkodtak. Ezért a páncélosokat például szétszórtan vetették be a gyalogság támogatására. Az elavult harcászati módszereknek köszönhetően a britek és a franciák nem hiszem hogy komoly veszélyt jelentettek volna Németország nyugati határára. Ráadásul a németek a Siegfried vonalhoz küldtek több tucatnyi hadosztályt egy esetleges francia támadás visszaverésére. Mire a franciák megtették volna a szükséges előkészületeket a támadásra addigra Lengyelország sorsa megpecsételődött.


Az orosz hadsereg problémáin csak részben segített volna a harckészültségi parancs. A vezérkarban véghez vitt tisztogatásokkal Sztálin úgy mond lefejezte a szovjet vezérkart. A páncélosokat (a franciákhoz hasonlóan) szétszórtan vetették be.Az utánpótlás a járművek,harckocsik műszaki állapota siralmas volt akárcsak a személyzet képzettségi színvonala. Számos logisztikai és műszaki alakulat a kijelölt járművek és felszerelés 1/4-ét tudta felmutatni. A harckocsikból hiányzott a célzó optika és nem volt rádió berendezésük sem. A szovjetek számos elavult T-26-os és BT-7-es harckocsit használtak (jó részük nem volt hadra fogható állapotban).Ebből a felületes elemzésből is kitűnik hogy a Wehrmacht és a vörös hadsereg koránt sem volt egyenlő ellenfél.

2009. dec. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Talán ha nem lett volna annyi áruló.Meg embertelen bolsevik *********.
2010. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
38%

A kérdező normális választ kért, nem azt, hogy sehogy...

Egyszerűen: Hitler megbízik Mussoliniben.

1939

Mussolini megtudja, hogy Németország elfoglalt egy országot: Fall Weiss

1940

Mussolini az újságban látja meg, hogy Hitler megtámadta Franciaországot. Mussolini egyre dühösebb, hogy ő a fasiszta nagyvezér, a Duce, és mindenről utólag értesül...


Mussolini hadat üzen Görögországnak, szimplán büszkeségből, hogy Hitlernek elakad a lélegzete, ha meglátja az újságban, hogy Olaszország elfoglalt egy országot... Hitlernek tényleg elakadt a lélegzete, de neki azért, mert a Fall Barbarossát (a Szovjetunió elleni offenzívát) akarta elkezdeni, de erről Mussolini nem tudott...

Albániából megindulnak az olaszok, és végül visszavonulnak az Arhigosz seregei elől...

április= A Führernek segítenie kell a Duce-nak az Arhigosz (Metaxas) ellen.

április-május

Hitler Görögországra küldi csapatait (Hitlernek nem volt terve Görögország megtámadására, pedig meg akarta támadni Svájcot, SPANYOLORSZÁGOT, OLASZORSZÁGOT, Svédországot és Portugáliát is... Görögország nem volt a tervben...


április-május= Hitlernek el kellett foglalnia Jugoszláviát is a zavargások miatt...

április-május= partraszállnak Krétán, hatalmas veszteség...


június=hadüzenet a Szovjetuniónak

november= a németek odaérnek Moszkvához, de novemberben mát - 15 fok is lehet...

A németek támadása kifújt... Mi lett volna az eredeti terv?

Németország áprilisban elindul Moszkva felé

Németország szeptemberben Moszkvába ér.

Németország október-november környékén elfoglalja Moszkvát... Innentől kezdve a szovjetek már megtörtek volna, Sztálint pedig akár el is kaphatták volna...


Nem kellett volna szovjet-japán front, a DAK emberei sem kellettek volna, egyedül Mussolini Görögország elleni offenzívája nem kellett volna...

K-en pedig a németek rengeteg embert vesztettek, őket pedig az USA ellen tudták volna felhasználni... A japánok egyedül is vetélytársai voltak az USA-nak, nemhogy a németekkel karöltve...

Mussolinit előbb kellett volna megölni, vagy Hitlernek kellett volna szólni a hadjáratokról az olasz vezérnek...

2010. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Megvolt rá a lehetőségük. Főként az ideológiájuk gátolta őket. Ha nem pusztítóként, hanem felszabadítóként érkeznek a keleti országokba, akkor melléjük állt volna többé-kevésbé a nép is.

Ezenkívül az angliai csatáig mindent jól csináltak. Az usa nélkül európa ma németo lenne. De az usával is meg tudtak volna bírkózni. Egyszerűen tovább kellett volna a taktikájukhoz tartani magukat az angliai csatánál, és megtörni az angolokat, a tengeralattjárókkal és légi fölény tekintetében. Ha nem hagytak volna fel a seelöwe hadjárattal, sikerült volna. Ekkor Hitler elérkezett egy olyan ponthoz, ahol fontos döntést kellett volna hoznia: Vagy offenzívát indít a szu ellen, vagy bekebelezi az olasz hadiflotta segítségével az egész Brit Birodalmat, Indiát stb. A harmadik pedig elfoglalni az arab olajmezőket. Mivel ezalatt a német kémek sem tétlenkedtek, jelentették Hitlernek, hogy 5 millió ruszki sorakozik a határon, Sztálin támadásra készül. Egyértelmű a döntés: Irány kelet! Eközben a japánok előtt sem titkolják tervüket, és a japánok szerveznek egy támadást Szibéria ellen, Mandzsúrián át. Mindegy, hogy küzdöttek volna, ez a lényeg, hogy kössenek le orosz erőket. Így szu kapitulált volna, mert a németek elérték volna az urált és szétverték volna az orosz erőket. Moszkvánál is csak azért állították meg a németeket, mert átcsoportosítottak jópár hadosztályt szibériából, ezeket kellett volna lekötni a japánoknak. Az oroszok itt is az usanak köszönhették győzelmüket, amerikai konzervet ettek, amerikai géppel repültek, amerikai ruhájuk volt, amerikai kocsiban utaztak. De ez csak kitérő. Így a szu is kivégezve, és meg van a III. birodalom élelmiszerraktára: ukrajna, oroszo nyugati része, miután helyreállították, mert az oroszok a felperzselt föld taktikáját alkalmazták. A szu elleni expanzió fontos volt, mert könnyen lemészárolták a támadni készülő orosz csapatokat, ha nem előzik meg őket akkor vesztettek. Ezek után meggyőzik Töröko. t és francot Spo. ban h álljon melléjük, így megkaparintoották volna irakot és iránt, kollaboráns vezetőt állítva az élükre. Az usa pedig így már egyedül maradt volna, és neki elveszett volna minden, Így nyert volna a tengely. De egy a baj: túl sok a volna. De meg lehetett volna csinálni. Persze kellett volna a francia flotta is, a francia kapitulációkor meg lehetett volna szerezni, szigorú szankciók ellenében. Nem biztos hogy egy náci világ jobb lenne a mostaninál. De megnézném.

2011. júl. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Vegyük végig az összes lépést.

Tehát kezdjük azzal, hogy Németeket és az Oroszokat is USA pénzelte.

Tételezzük fel, hogy a németek a világ zsidóság ellen akartak volna menni, tehát már megint van egy logikai bukfenc az egészben, mivel amerikát kellett volna bezúzni, oroszok ugyan úgy nagy antiszemiták voltak, köztük Stalin Jóska is.

Molotov Ribertov paktum ha működött volna akkor CCCP-nek nem ment volna neki stb. stb.

de ha az oroszokat akarta volna bedarálni, akkor meg kezdjük azzal, hogy elsőnek megkerülhetetlenül az angolszászok ellen kellett volna menni.

Angliát Skócia és Írország felől, Írek részéről az IRA-val be tudta volna venni, tehát első hiba.

Ha az oroszokat akarta be venni, akkor amerikát kellett volna megint csak elsőnek távol tartani, lehűteni.

na ehhez nem értek, de tegyük félre, hogy amerika nem játszik.

Ha az a kérdés, hogy németország versus oroszország esetén be tudta-e volna zúzni az oroszokat a wermacht, akkor igen röviden, csak szűkösen.

Oroszokat be tudta volna zúzni, ez esetben viszont jó felszereléssel, nagy hadsereggel, jó tankokkal, hálózattal stratégiával elsőnek olaj mezőt kellett volna bezúzni az oroszok részéről.

Sztálingrád most akkor mégis csak stratégiai pont volt?

Aztán az olaszok hülyeségeit, mint pld a az afrikai hülyeségeket, meg a több frontos háborút félre tettük volna, akkor megint csak működött volna az egész.

Csak mondom, mi lett volna a cél?

2022. aug. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!