Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kik voltak Milos Obrenovic...

Kik voltak Milos Obrenovic kortársai Crna Gorában? és milyen pénzt használtak akkor?

Figyelt kérdés
Történelemből holnap írunk ellenőrzőt, és meg vannak a kérdések, mert a többi osztály megírta. Gyorsan kéne, légyszi!!!

2013. máj. 8. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Wikipédián találtam, remélem, tudsz angolul:


After the Principality of Serbia was formally established (1817) there were many different foreign coins in circulation. Eventually, Prince Miloš Obrenović decided to introduce some order by establishing exchange rates based on the groat (Serbian грош/groš, French and English piastre, Turkish kuruş) as money of account. In 1819 Miloš published a table rating 43 different foreign coins: 10 gold, 28 silver, and 5 copper.[3] After the last Ottoman garrisons were withdrawn in 1867, steps were taken to establish an independent national monetary system.

2013. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Milos Obrenovic 1780-1860-ig élt, ez idő alatt Crna Gora, azaz Montenegró uralkodói a következők voltak: I. Péter 1782 – 1830, II. Péter 1830 – 1851 és III. Dániel 1851 – 1860.

Nem vagyok szakértő a témában, csak googleztam, de remélem, jó. :D

2013. máj. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!