Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Irodalom órára az esszékbe,...

Irodalom órára az esszékbe, fogalmazásokba leírhatom a véleményemet, vagy maradjak a hivatalos formulánál?

Figyelt kérdés
Megbeszéltük, hogy mi a téma, a tartalomra kaptunk kulcs szavakat is. Ezeket foglaljam szépen mondatba, írjak egy tulajdonképpen tankönyvi szöveget, vagy jobb, egyedibb, és a tanár is jobban értékeli, ha beleviszem az én stílusomat, és leírom a véleményemet?
2009. okt. 2. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jobb ha viszel bele valami egyedit.

Az én tanárom legalábbis értékelte.

Csak ne nagyon vigyél bele szélsőséges dolgokat!

Ne szapulj valamit, vagy hasonlók!

Remélem érted.

És remélem tudtam segíteni :)

2009. okt. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, az a helyzet, hogy ez nagyon tanárfüggő.

Elvileg az esszében simán benne lehetnek a saját gondolataid is, ha tudományos, tankönyv-jellegű munkát várna el, akkor az házi dolgozat vagy tanulmány.


Szerintem szondázz párat, hogy mi jön be neki, pár jegy után rá jön az ember, mire kíváncsi.


Én mindig úgy csináltam, hogy a tények, fogalmak, és más emberek véleménye köré építettem a sajátomat. Akkor van benne anyag is, de kiolvasható belőle, hogy gondolkodsz... Két légy egy csapásra. :)


Remélem tudtam segíteni!

Üdv!

2009. okt. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!