Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudtok olyan idézetet ami...

Tudtok olyan idézetet ami abszurd, egyben vicces?

Figyelt kérdés
Szóval,olyat keresek,ami nem nyálas,hanem inkább pimasz.
2013. máj. 26. 18:20
 1/3 Wadmalac ***** válasza:
100%

Álmomban két macska voltam és játszottam egymással.

Karinthy F.

2013. máj. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Örkény István:

(ha az abszurd műfaj érdekel akkor őt nem szabad kihagyni)


"Azelőtt mindig könnyen és biztos kézzel tudtam dönteni; rájöttem, hogy ez azért van, mert az ifjúságunkban a kérdés mindig ez: a jobbat vagy a kevésbé jót választom-e. Most már csak két rossz közt választhatok, ezért olyan nehéz a döntés."


"Ha az ember agyát szabadjára hagyják, az a saját gondolatainak játékszere lesz."


"Aki valamit nem ért, olvassa el újra a kérdéses írást. Ha így sem érti, akkor a novellában a hiba. Nincsenek buta emberek, csak rossz Egypercesek!"


"- Háromba vágtad, édes, jó Lajosom?

- Háromba? Nem. Négy egyforma darabba vágtam... Talán nem jól tettem?

- De jól tetted, édes, jó Lajosom - mondta Mariska. - Te mindig tudod, mit hogyan kell csinálni."


"Mindnyájan akarunk egymástól valamit. Csak az öregektől nem akar már senki semmit. De ha az öregek akarnak egymástól valamit, azon mi nevetünk."


Bocs ha túl sok,csak egyszerűen imádom Örkényt.

2013. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon jó! köszönöm!
2013. jún. 11. 06:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!