Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha ugrok egyet akkor súlytalan...

Ha ugrok egyet akkor súlytalan leszek? Az ejtőernyős súlytalan? Illetve, ha leugrok egy ház tetejéről, akkor súlytalan vagyok?

Figyelt kérdés

2013. jún. 4. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Technikailag, amikor a levegőben megállsz, azaz se alátámasztásod, se felfüggesztésed nincs, akkor súlytalan vagy.


Amikor érettségiztem az egyik tesztkérdésem hasonló volt. Egy egeret lőttek ki egy ágyúgolyóban függőlegesen felfelé, és az volt a kérdés, hogy mikor lesz súlytalan. Én azt jelöltem, hogy csak a pályája legtetején, de az volt a helyes válasz, hogy a kilövéstől a földet éréséig.


Ezek ismeretében döntsd el magad, hogy mi a kérdésekre a válasz, én elég jelentéktelennek érzem ezeket a kérdéseket, sem hogy túlerőltessem rajtuk az agyam.

2013. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

(Amúgy valószínűleg valami ilyesmik a válaszok:

1. Ha egy helyben ugrálsz, akkor nyilván el lehet tekinteni a közegellenállástól, tehát súlytalan leszel végig.

2. Mikor az ejtőernyős ejtőernyővel esik, akkor nyilván nem lehet eltekinteni a közegellenállástól, tehát az ernyője tartani fogja, lesz felfüggesztése, így NEM súlytalan.

3. Amikor leugrasz egy ház tetejéről, akkor nyugodtan eltekinthetsz a közegellenállástól az úgyse ment meg, tehát akkor súlytalan leszel.)

2013. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
A súlytalanság szerintem szubjektív dolog. Akkor vagy súlytalan, ha a súlyod nulla, azaz a tömeged és a rád ható gyorsulás szorzata nullát ad. Vagyis a gyorsulásod nulla. Az ejtőernyősnek van közegellenállása, ezért zuhanás közben beáll egy erőegyensúly a súlya és az ellenállása között, így nem súlytalan. Ha egy zuhanó repülőben vagy, elő lehet súlytalanságot idézni, mert a repcsi belsejében nincs közegellenállásod, ott áll a levegő, ahogy ezt az űrhajósok kiképzésénél csinálják is.
2013. jún. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A súlytalansággal kapcsolatos kérdéseknél a legegyszerűbb, ha a következő kérdést teszed fel magadnak: az adott test alá van-e támasztva, fel van-e függesztve valamilyen módon (pontosabban: hat-e rá alátámasztásból vagy felfüggesztésből adódó erő?)?

Ha igen, akkor a tárgy nem súlytalan, ha nem, akkor súlytalan.

Ha ugrasz egyet, akkor a légellenállás egy nagyon pici erőt fejt ki rád, ezért valójában csak akkor leszel súlytalanságban, amikor a sebességed megegyezik a levegőével (általában az ugrás "tetején"). Ez a hatás azonban nagyon-nagyon csekély, általában elhanyagolható. Nagy pontossággal azt lehet mondani, hogy ha ugrasz egyet, súlytalanságban vagy az egész ugrás alatt. Ugyanez igaz akkor, ha egy házról ugrasz le. Az ejtőernyősre más jelentősebb légellenállás hat, de azt is szokták súlytalanságnak nevezni. A körülményektől és az adott feladattól, problémától függ, hogy mit lehet elhanyagolni.

2013. jún. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Érdekes, köszi a válaszokat.
2013. jún. 5. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!