Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A történelmi Jézusról milyen...

A történelmi Jézusról milyen átfogó könyvet ajánlotok? Olyan tárgyilagos munka kéne ami a tudomány mai álláspontját képviseli Jézusról, és mellőz minden vallási maszlagot. Milyen könyvet olvassak el a témában?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Magyarul nem biztos hogy találsz, de itt vannak a legjobbak:

[link]

2013. jún. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Jézusról a biblián kivul semmi torténelmi, régészeti vagy irodalmi bizonyiték sincs. Bármilyen más irományok róla csak találgatások. És ami a bibliát illeti - valóban létezett vagy csak az elotte lévo istenekrol mintázták (mitrász, horusz, krisna stb.)? Tényleg vizen járt és kézrátétellel gyógyitotta a leprásokat? A dontés a tiéd.
2013. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

a döntést már rég meghoztam.

a kérdésemből eldönthető mely oldalra álltam.


A dontés a tiéd.

2013. jún. 6. 19:05
 4/13 anonim ***** válasza:
10%

Milyen dontes az enyém?


Racionális és logikus gondolkodás vagy vallásos dogma?


Azt a dontést már én is meghoztam. Én a gondolkodást választottam.


És te?

2013. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

az hogy milyen döntést hoztam totálisan érdektelen a kérdés szempontjából.

azt meg hogy te milyet hoztál, azt meg végképp nem kérdezte senki.

én Jézust történelmi szerepében szeretném megismerni.

2013. jún. 7. 09:15
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
2013. jún. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%
Jézus valóban nem létezett soha. Ugyanolyan tulajdonságai vannak, mint Krisnának, Dionüszosznak, Ozirisznek és még több tucat másik meselénynek. Nézz utána. Mind szüszek gyermekei, 12 tanítvánnyal, meghaltak majd feltámadtak. Ugyanaz a kitaláció újra és újra. Egy elismert korabeli történetíró sem tesz róla említést, ami tesz, az meg évszázadokkal később hamisítvány.
2013. jún. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Istennel és Jézussal kapcsolatban én határozott kijelentést SOSEM mernék tenni. Nem érzem magam elég okosnak ehhez, ugyanakkor van bennem annyi ALÁZAT hogy elismerjem: bizonyos dolgot túlnyúlhatnak rajtam és az értelmemen. Nem szégyen elismerni hogy bizony korlátozott az értelmem-miképp minden embernek.

Csak épp én elismerem ezt míg mások mernek kategorikus kijelentést tenni.

remélem erre a szintre sosem fogok lesüllyedni.

minél többet tanulok és olvasok annál inkább rájövök mennyire semmi vagyok. másnak is ajánlom ezt az utat.



Jézus valóban nem létezett soha

2013. jún. 13. 18:15
 9/13 anonim válasza:
Római írások is megemlítik Jézust, legalábbis ami a kivégzését illeti, hiszen abban a provinciában igen nagy társadalmi botrány volt belőle. Tehát Jézus történelmi létezése nem alaptalan. A vallási szerepét pedig lehet támadni és szabad fröcsögve "frankót megmondani" is, de a kérdés témája speciel nem ez.
2013. nov. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jézust először kb 100 évvel az állítólagos halála éve után említik meg. Ez mese, nem bizonyíték.
2013. nov. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!