Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ezt az idézetet értelmezné,...

Ezt az idézetet értelmezné, elemezné nekem valaki? Marcus Aureliustól

Figyelt kérdés

"Különösen akkor fordulj inkább magad ellen, ha hűtlen vagy hálátlan emberre szórod a vádat. Mert nyilvánvalóan a te számládat terheli, akár ha egy ilyen hajlamú emberről föltételezted, hogy megőrzi a hűséget, akár ha nem minden mellékcél nélkül tettél vele jót, úgy, hogy magában a tettben leszakasztottad annak gyümölcsét. "


bocs ha gyenge elméjű vagyok de ellentmondásos nekem kicsit ne kérdezd kérlek miért h tudod kérlek magyarázd el előre is köszönöm



2013. jún. 11. 02:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha csalódsz valakiben, csak magadat hibáztathatod, mert nem voltál jó emberismerő.


Szerintem a második fele hülyeség.

2013. jún. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A második részt én úgy értelmezem, hogy úgy tettem jót valakivel, hogy nekem legyen hasznom belőle.
2013. jún. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha átvertek vagy hálátlanok voltak hozzád, csak magadat hibáztathatod. Hiszen a te hibád, ha megbíztál egy ilyen gyenge jellemben, akkor is, ha önzetlenül segítettél neki, vagy ha a segítségért te is kaptál valamit.


Tehát például ha valakin segítesz, de szarik rád, ha neked kéne segítség, akkor ne őt szidd, hogy milyen hálátlan, hanem magadat, hogy miért segítettél egy ilyen embernek.

2013. jún. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!