Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Vannak leszbikusokról szóló...

Vannak leszbikusokról szóló történetek a görög-római mitológiában?

Figyelt kérdés

A görögöknél több alkalommal is előkerült a homoszexualitás a mítoszokban. Zeusznak is volt egy fiatal fiú szeretője.

Viszont leszbikus kapcsolatokról nem tudok. Ti igen?


2009. okt. 14. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
társadalomismereten pont ezekről tanultunk és nagyon izgamas téma. a férj és feleség természetesen nem szerelemből házasodott. a feleségre úgy tekintettek mint aki otthin vigyáz a javakra és törvényes utódot szül. a férfinak is volt ágyasa és a nőnek is. teljesen természetesnek tekintették a homoszexuális viszonyokat. amugy válaszolva: Szapphó, görög írónő leszbikus volt( pl Lesbiához c. művében könyörög vmelyik istennőnek h küldjön neki nőt szigetére:D jól megmosolyogtuk ) magyaron ) 17L
2009. okt. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a köznapi életben jellemző volt és Szapphóról is hallottam már elég sokat.

De ha ennyire jellemző volt, akkor a mitológiában is le kellett csapódnia.

Én most inkább erre lennék kíváncsi

2009. okt. 14. 20:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szapphót szerintem jó olvasni, csak úgy kell nézni, mintha férfi írta volna :D
2009. okt. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szapphó művei továbbra sem mítoszok.
2009. okt. 17. 20:39
 5/6 anonim ***** válasza:

nemigen maradt ránk ilyen,a nőknek nemigen volt becsülete. A római korban is megesett, hogy habár verseltek, ahhoz holy azokat elolvassák, valamely híres férfi költő "kötetében" kellett megjelentetniük.

Ezért nem is lep meg, hogy nem tudok ilyenről :)

2010. jún. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
-
2010. okt. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!