Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Társasjáték ötletemmel kapcsol...

Társasjáték ötletemmel kapcsolatban kérnék véleményeket, ötleteket? (azért ide tettem ki a kérdést, mert látogatottnak találom a megfelelőbbnél)

Figyelt kérdés

Tervbe vettem egy társasjáték készítését (amit nagy eséllyel nem fog megvalósulni, de időtöltésnek jó :) ). A játék a középkori kereskedők életét ölelné fel. A játék Európa és az Arab világ egy részén játszódna. A játék elején mindenki választ egy kereskedőt, az ő szerepét fogják betölteni, akinek van egy (vagy több, ezt még nem döntöttem el) teljesítendő feladata/küldetése. Ezek(et) a küldetés(eke)t kell teljesíteniük, pl. egy arab kereskedőnek azt találtam ki, hogy ,,Hozz egy leendő feleséget egy bagdadi nemesnek a mór rabszolgapiacról!,, , tehát Dél-Spanyolországba kell utaznia Bagdadból, vagy a magyar kalmárnak ,,Kísérj el 3 mezg.-i karavánt (bor, szarvasmarha, vagy búza) a Magyar királyság területéről, egyet Hamburg-ba, egyet Brémába, egyet München-be!,,. A játék közben városról városra kellene járniuk, egy helyen olcsón beszerezve egy árucikket, majd azt egy másik városban, ahol igény van rá, ott drágábban eladni, ebből nyerni pénzt, amiből bónuszokat vásárolhatnak, pl. Ló: csak Európában használható, +1 árumennyiség, +1 sebesség.

Az nyer, aki leghamarabb teljesíti saját feladatát. Közben természetesen lehetne segíteni illetve gátolni a többiek munkáját, azt még nem terveztem meg, milyen eszközökkel. :)



2013. jún. 30. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:

ez jól hangzik. testvéremmel mi is szoktunk társasjátékokat kitalálni, de azok nem ilyen jók,és a legjobb része az egészben a játék készítése :D mire odajutunk,h kész van és lehet játszani, már megunjuk az egészet,vagy max egy két kört játszunk:P


egyébként nem tudom miért,de a Catan telepesei játék jutott erről eszembe, az is olyan kereskedős,az a kedvencünk. Szerintem biztos jó lesz,ha elkészül, mondjuk lehetnének extra mezők,ahol kérdésekre kéne felelni,és jó válaszért cserébe kap valamit. ( így egy kicsit kvízes is lehet,csak az a baj az ilyennel,h aki készíti nyílván tudja rá a választ,de mondjuk az is lehet,h az ellenfél ott fejből talál ki egy kérdést(nem túl nehezet) és ha tudod a választ akkor kapsz valamit,ha nem akkor semmi,vagy éppen büntetés is lehet :P)

2013. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A pontos mechanikájáról nem sok derül ki ennyi leírásból, de ha adhatok egy tanácsot a középkori európai-arab kereskedés eléggé lerágott csont.


Ezernyi, de legalábbis százával vannak középkori kereskedős társasjátékok. Nehéz kitűnni a tömegből. Egy egyedi téma, fél siker!

2013. jún. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Srapnel ***** válasza:
Ahhoz, hogy a társasjáték kiegyensúlyozott legyen, néhol "ki kell matekolni", vagy nagyon sok próbajáték során addig módosítgatni a szabályt, hogy hosszú ideig szórakoztató legyen.
2013. júl. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!