Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ti hogy képzelitek el, mi...

Ti hogy képzelitek el, mi lesz (pl. ) 3000-ben?

Figyelt kérdés
Írjatok le mindent, ahogy elképzelitek.

2013. júl. 6. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem van egy elképzelésem:

Az ókori építészet és kultúra reneszánszát élné, ezeket a stílusjegyeket hordozná a legtöbb épület és térelem, valamint pl. az utcai lámpák vagy eltűnnének és a burkolat világítana, vagy pedig a világítótestek és az oszlopzatuk egy organizmus mintájára lenne elkészítve. Uralkodó színek lehetnének a fehér, fekete, kék, zöld és a szürke. Nagy parkok, épületeken függőkertek, magas, karcsú és esztétikus házak. Mindent az Arany-arány szerint építenének. Lennének repülő járművek is például.

Az emberek lenge öltözetet viselnének, nem testhez állót.

Nem rikító, hanem lágy, nyugodt színeket viselnének, a kiegészítők kommunikációs eszközök lehetnének, pl. karperecben lenne óra, holografikus kijelző, fülbevalón hangszóró, nyakláncon mikrofon vagy valami más.

Én ilyenekre gondolok. Az emberek valóban intelligensek lennének, nem háborúznának, hanem a kultúrára és a fejlődésre koncentrálnának. Eltörölnék a pénzt és mindenki újra vallásos lenne.

2013. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Halvány lila gőzöm sincs. 1000 évvel ezelőtt sem tudták elképzelni mi lesz most. Nem gondolták, hogy az ember valaha tud majd repülni, nem gondolták, hogy a bolygó másik felén létezik egy ismeretlen kontinens, rajta civilizációval.


Most nem gondoljuk, hogy valaha képesek leszünk csillagközi, még kevésbé intergalaktikus utazásra és fogalmunk sincs van-e valahol egy másik bolygó, rajta civilizációval. Mondom-e, hogy ezer év múlva megváltozik. Nem. Lehetséges, de nincs rá semmi garancia.

2013. júl. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Első, te inkább azt írtad le "ami neked tetszene"/"amit te szeretnél", nem?
2013. júl. 6. 16:16
 4/13 anonim ***** válasza:
21%

Elfogy az olaj, a fuziós erőmű meg csaknem sikerül, úgyhogy a lakosságnak emberi erővel kell húzni az ekét.

Az aszfaltburkolatokat felszedik, hogy elegendő termőföld legyen.

Nagy felvonulásokat tartanak a második és negyedik holokauszt áldozatainak emlékére.

2013. júl. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és részben igen, nekem így tetszene. :D Másrészt viszont a készülő könyvemben is így fog kinézni, bár az nem az emberi civilizáció lesz. :)
2013. júl. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sehogy. A 100 évvel ezelőtti "Mi lesz 100 év múlva?" képeken nagyon jót derültem. Na, kb. ilyen lenne az, ha én leírnám, hogy milyen lesz az élet 100 év múlva. Ki tudnék indulni a jelenlegi technikákból és az ígéretesnek tűnő ötletekből, de annak nem lenne értelme, mert addig úgy is lesz más.

Ezer év meg borzasztó sok idő, arra hatványozottan igaz a fenti leírásom.

G.

2013. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Technológiai szingularitás.
2013. júl. 7. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sivár sivatagos, ilyen Mad Max film féle... nem lesz elég ivóvíz, olaj... farkastörvének fognak uralkodni
2013. júl. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Középkori szintre süllyedünk, és a nemzetek egymásnak ugranak az erőforrásokért, hacsak nem történik addig valami robbanás-szerű változás, nagy eredmények az űrkutatásban, satöbbi... ezer év alatt tulajdonképpen bármit írhatsz, semmi nem lehet elvetendő ilyen távlatokból. Lehet nem is fogunk létezni. Lehet kialakul helyettünk egy másik hasonlóan értelmes faj, aki a következő uralkodója lesz a Földnek. Lehet leigáz majd minket egy földönkívüli civilizáció, vagy fordítva. Lehet mikor felemésztettünk minden erőforrásunkat a földön, a gazdagabbak képesek lesznek lelépni egy másik bolygóra, amit szintén felélhetnek, és vírus módjára vándorolnak majd egyik bolygóról a másikra. Vagy itt maradunk, és kifejlesztünk olyan infrastruktúrákat, amik teljes mértékben környezetbarátok, és megszűnik az ökológiai lábnyom fogalma, így életben tudunk maradni. Lehet párhuzamosan alakul ki egy másik értelmes faj, és felosztjuk a bolygót, háború tör ki, stb.


Nekem legjobban a középkori szintre való visszasüllyedés tetszene, mágia és a mágia által életre hívott/életre kelt lények. :)

A mágiát leszámítva jelenleg ez a múlt. De a történelem ismétli önmagát, és a dinoszauruszok is elpusztultak, majd jött a következő uralkodó faj.

2013. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Srapnel ***** válasza:
90%

Nézzük meg, hogy mi az, ami biztos lesz:


Pap, prosti (lehet robot is), lázadó tinik, adók, temetkezési vállalkozók, idegesítő anyósok, hazug politikusok, öntelt sztárok, hülye emberek és rock, mert mint tudjuk:


"De jegyezd meg jól míg a Föld kerek

Mindig lesznek Rockerek! "

http://www.youtube.com/watch?v=LuOCUZ3DVcc

2013. júl. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!