Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen államok léteztek a...

Milyen államok léteztek a Római Birodalom közvetlen környezetében a Kr. E. I. -Kr. U. I. században?

Figyelt kérdés

Olyan államokra gondolok, amelyek kapcsolatban voltak Rómával. Akár vazallusai, akár szövetségesei, akár ellenségei voltak, akár csak tudtak egymásról.

Gondolok itt a Parthus Birodalomra, a Mauretán Királyságra, a Meroitikus Királyságra, az első Fríz Királyságra, Ta Trák Királyságra és a Noricumi Királyságra.

Ezeket ismerem, vagy legalábbis hallottam róluk.

Tudtok többről? Vagy ha ezekről tudnátok valami részletesebb infot, azt is megköszönném. (A parthusokról van elég forrásom. Azokat kérlek mellőzzétek!)


2009. okt. 23. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kínában tudtak a rómaiakról, sőt, kereskedtek is velük, azt hiszem Sze-ma Cien-nek van értékes útleírása a Római Birodalomról. Persze Kína nem szomszédos állam volt, de nagy birodalom és tudtak egymásról.

India nem volt egységes, de szintén ismerték a rómaiak, Dél-Indiában kereskedő-telepeik voltak elenyésző számú katonaság mellett.

2009. okt. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Germánok, akkor a kárpátmedencében élő népek, egyiptom, mert az akkor még nem volt a római birodalom része csak Augustus csatolta Rómához. Ha szigorúan nézem az első századot, akkor a Gallok, mert azokat is az 1. században Caesar csatolta a birodalomhoz. Kis Ázsiában is volt egy, csak nem jut eszembe a neve, ekkor mondta Caesar, hogy jöttem láttam győztem, amikor legyőzte csatában ezt a birodalmat. Szkíták esetleg még. A brit szigetek fele volt csak római ugye, szoval a másik felén éltek még Britonok is , a piktek nem tudom mikor vándoroltak oda.
2009. okt. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Államokat kérdeztem, nem népeket.
2009. okt. 27. 15:55
 4/4 A kérdező kommentje:
A "Jöttem, láttam, győztem" akkor hangzott el, amikor Makedóniában legyőzte VI. Mithridatész fiait. Makedónia pedig nem Kis-Ázsia és akkor már vagy száz éve a Római Birodalom része volt.
2009. okt. 27. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!