Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az ókori rómaiak külsőre...

Az ókori rómaiak külsőre hogyan néztek ki?

Figyelt kérdés
Mert hallottam valahol, hogy a mai olaszok köszönőviszonyban sincsenek velük külsőre. Szóval milyen külső jellegzetességeik voltak? Annyit hallottam csak, hogy a többségnek nagyon világos szeme volt, és kissé alacsonyak voltak termetre.

2013. aug. 26. 17:43
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
De, pont úgy néztek ki, mint a mai olaszok. Sok portré, kép fennmaradt ókori római emberekről, teljesen úgy néznek ki, mint az olaszok. Mindegyiknek szénfekete haja volt, a szőke haj olyan kuriózum, ritka látvány volt, hogy a gazdagok germán rabszolgák szőke hajából készült parókát hordtak státusszimbólumként. Alacsonyak voltak az igaz, és a mai olaszok is alacsonyak a germánokhoz képest. A szemük nem világos volt, hanem fekete.
2013. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ha ma megjelenne egy ókori római, legalábbis egy közember vagy rabszolga, azt mondanád rá, hogy cigány. kb. úgy néztek ki.
2013. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mustafa33 ***** válasza:
Hollywood szerette szőkére kreálni Jézust is. Ott volt sablon a jó szőke és a gonossz fekete hajú bajszos. Míg ne jött divatba a pozitív diszkrimináció, az új numerus clausus, mely szerint a pozitív hős vagy afroamerikai, vagy ha többen vannak akkor legalább az egyik az. Azért van a filmekben még Vörös Erik viking főnökei között is legaláb egy négus harcos ☻.
2013. aug. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Négrus harcos? Az már ferdítés a készítőktől :D
2013. aug. 31. 13:59
 5/11 mustafa33 ***** válasza:

Ja, fekete és katanával harcol samuráj módra ☺.

Dehát "halivúd" és az amcsi igények mindig ilyenek voltak, lásd még a simáraborotvált hajpomádés Tarzant...és folytathatnám ☺

2013. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez az egész kérdés onnan jött, hogy kerestem adatokat, hogy pl. az ókori rómaiak külsőre hogyan néztek ki, de végül is nem találtam erről semmit, vagy csak rossz helyen kerestem.
2013. szept. 2. 12:09
 7/11 anonim ***** válasza:

"Azért van a filmekben még Vörös Erik viking főnökei között is legaláb egy négus harcos"

Na nem egészen. A négus harcos azért van, mert minden filmben a néger hal meg először. :D

Kérdező a rómaiak legjobb tudomásom szerint a toszkán olaszokra hajaztak.

2013. szept. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mustafa33 ***** válasza:
írd be a gugliba: római faliképek vagy pompeji faliképek és meglátod. Római szobrokat is kikereshetsz, csak ne tévesszen meg, hogy a szobrok mindig szőkének tűnnek, mert nem festik be a hajukat ☺.
2013. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rövidre volt nyírva hajuk (a férfiaknak)
2013. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A nők meg feltűzték a haukat

(hosszú hajuk volt)

2013. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!