Létezik erre valamilyen történelmi mondás, mottó, szólás, vagy népi közmondás?

Figyelt kérdés
Van valami kifejezés arra, hogy valaki összefog az ellenségével, hogy együtt szálljanak szembe egy közös ellenséggel?

2013. aug. 27. 16:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Mondom, ezt úgy kell értelezni hogy az ellenséged ellensége neked nem ellenséged hanem neked semleges."


Az ellenségem ellensége, lehet, hogy eddig nekem semleges volt, de mert összefogtam az ellenségemmel, mostantól nekem is ellenségem. :)

2013. aug. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Te még mindig súlyos értelmezési zavarban szenvedsz. :D Nem az ellenségeddel fogtál össze hanem azzal aki semleges. Istenem mit magyarázok hát ember akkor tudjad jobban, egy kis vízilónak hamarabb elmondom, mint neked :D
2013. aug. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
24%
Kapjátok be Ti köcsögök!
2013. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

Nos akkor... kimondhatjuk, hogy a kérdésre számunkra nem túl egyértelmü válaszok születtek.

Az elsö és legegyszerübb megfogalmazási módja: Az ellenségem ellensége a barátom.

Ha a dolgok mögé nézünk, s belátjuk, hogy így mindenképp feljebb tudunk jutni ama magaslathoz, s gyözelmünk biztosítva van, akkor: Divide et impera -vagyis- oszd meg és uralkodj.

Azonban, ha olyan célunk van, ami miatt elengedhetetlen, hogu az ellenséggel szövetkezzünk, hogy legyözzük a közös ellenségünket, akkor a cél szentesíti az eszközt, vagy másnéven a machiavellizmus a megfelelö.

A tárgyalást ezennel berekesztem, az ügyet lezárok. Fellebbezésnek helye nincs ;)!

Csak vicceltem!

2013. aug. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Nem az ellenségeddel fogtál össze, hanem azzal, aki semleges."


Olvasd el a kérdést. Kivel fogtál össze? Az ELLENSÉGGEL, hogy szembeszálljunk a KÖZÖS ellenséggel.


A többit nem írom le, mert már leírtam. :)

2013. aug. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Neked két ellenséged van.

Az egyik ellenségeddel összefogsz, hogy szembeszálljatok a közös ellenséggel.


De ez az ellenséged nem lehet barátod, esetleg fegyvertársad, küzdőtársad stb., eddig ellenséged volt, ezek után nem bízhatsz meg benne, mint egy barátban.

A történelemben is több esetben fordult elő, hogy két ellenség összefogott, hogy a harmadikat kiűzze, de amint ez megtörtént, újból ellenségek lettek. :)

2013. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ilyen kifejezés vagy közmondás nem létezik! Rosszul tetted fel a kérdést. "Az ellenségem ellensége a barátom", már kaparja a felszínt, csak ezzel meg az a gond, hogy nem a kérdésre válaszol. Továbbá ott van az a nyugtalanító kérdés is, hogy az ellenségem tudja, hogy mi ellenséges viszonyban vagyunk? Lehet, hogy a tettek vagy a retorika szintjén ő nem is veszi észre, hogy igazából csak azért szövetkezünk vele, mert nem akarunk kétfrontos harcot vívni. Ez esetben akár egymásnak is ugraszthatom ellenségeimet, de ez innentől kezdve már kőkemény machiavellizmus :)
2013. szept. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az ördöggel cimborál.
2013. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az ördöggel is összefognék ellene.

A cél szentesíti az eszközt.

Ő a barátom - az ellenségeim között.

2013. szept. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ági


Hm.

Ezek nagyon jók. És találóak.

Ezek valóban a kérdésre válaszolnak.


És most már biztos, hogy nem szenvedek szövegértési zavarban.

Az, hogy az ellenségem a barátom, nem erre a kérdésre vonatkozik. :)


Nálad a pont!

2013. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!