Ki tud ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Szophoklésztől az Antigonéba van egy ilyen idézet, hogy :

"Bölcs ember az, aki másoktól tanulni tud, és semmi húrt meg nem feszít túlságosan. Megláthatod ha jő a téli áradás, a hajlékony fa el nem veszti ágait, a másik nem hajlik, s tövestül pusztul el." Erről kéne esszét írnom, hogy hogyan értelmezem, hogyan igaz ez az idézet az emberre! Én igazából nem tudom, hogy ezt hogyan értelmezzem, már próbáltam többféleképpen de egyik se az igazi:/ Kérlek akinek van valami jó ötlete vagy bármilyen gondolata ezzel kapcsolatban az segítsen nekem! Előre is köszönöm:)


2013. szept. 14. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Aki képes a környezetére figyelni, azt megérteni, annak jó szokásait, hagyományait elfogadni, aki képes a környezetébe illeszkedni, mindig feltalálja magát, és otthonra lelhet.

Aki azonban a saját szokásain, elképzelésein nem tud túllépni, környezetének jelzéseit figyelembe nem veszi, az bizony könnyen kivívhatja környezete ellenszenvét.

Rövidebben: aki empatikus és megértő, hamar talál barátokat. Aki gőgösen figyelmen kívül hagyja mások érzéseit, könnyen egyedül marad. Az ember pedig társas lény, elvész egyedül.

Az idézet az Antigonéban van, az Antigonéba legfeljebb beleírta Szophoklész. A ragokra is érdemes figyelni, egy "n" alapvetően más értelmet adhat egy szónak, mondatnak.

2013. szept. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mérték : a görög eszmény.


Mértéken alul és mértéken felül minden káros - pl. az élet is.

2013. okt. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!