Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mondanátok nekem valamit az...

~Andy~ kérdése:

Mondanátok nekem valamit az arab kultúráról?

Figyelt kérdés
Kiselőadást fogok tartani az arab kultúrából és egy kis segítséget szeretnék! Légyszíves írjatok! Köszönööm!!

2013. szept. 15. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Én azzal kezdeném, hogy 90 valahány százalékuk muszlim, de vannak keresztények is pl. Libanonban. Elmondanám hány százalékul szunnita a muszlim vallásúaknak, és hány százalékuk sííta, mikor váltak külön, és miben különböznek. Persze beszélnék Mohamedről is meg Koránról dióhéjban.

Nem vagyok egy arab szakértő de megemlíteném az arab nacionalizmust és a politikai iszlám kialakulását. Náluk a család és a közösség érdeke áll az első helyen, az egyén csak utána következik. Remélem nem írtam sok marhaságot.

2013. szept. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Adtál egy kis ihletet! :)
2013. szept. 15. 20:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Szivesen. :)
2013. szept. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Közhiedelemmel szemben,elég toleránsak.Elfogadják Jézust is igaz profétának többek között.Ők csak azt mondják,hogy Mohamed,hangsúlyozom,az UTOLSÓ igaz proféta.

Nem szeretik a mohamedán jelzőt,Allah-ban hisznek,Mohamed "csak" proféta.

Dióhéjban ennyi.A vallásukkal kapcsolatban tudok Neked csak segíteni,most csak,mint érdekességet írtam le.Írok privátban,ha gondolod és nem sürget az idő.

2013. szept. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az európaiakhoz képest az arab társadalmak konzervatívok (szexualitás, nöi egyenjogúság, pl. melegek iránti tolerancia). Hogy ez a vallásuk miatt van-e, vagy egyszerüen csak szegényebbek (az olajállamok is csak olyan fél évszázada gazdagok) - ki tudja.


Sok országról, rengeteg emberröl van szó, nem is túl világos hol a határ, hiszen az arab világ és az iszlám nem ugyanaz.(Észak afrikát, onnan ibériát az elsö évezredben hóditották meg, az ottaniak még mindig sokban különböznek, pl. nyelvileg is, a közel-keletiektöl. A legnagyobb népességü muzulmán ország Indonézia. )

Emiatt persze nagyon sokszinü, igen klönbözö társadalmakról van szó. (Azért létezik pánarab mozgalom...)


Mindenképpen elmondanám, hogy a vallási fundamentalizmus csak egy kisebbséget érint, csak 2001 Szept 11-óta ezt ugye sokan elfelejtik...

(Nem arab nép, de pl. Iránban még mindig fundamentalista vallásosság a meghatározó politikai irányzat, de azért ott is elég sokan rühellik a rezsimet - én még egy iránival nem találkoztam, aki szerette volna).


Az arab nyelv a héber rokona (Sémi/semitic nyelvcsalád). Gondolom a két nép is rokon, de ezt nem merem fejböl állítani. Nagyon nagyok a nyelvi különbségek a régiók között, az irodalmi arabot a szegények talán nem is mindig beszélik. Asszem pl. egy Iraki és egy marokkói elsöre alig értik meg egymást, ha nem tudnak irodalmi nyelven.



pl. itt kezdhetsz olvasgatni:

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értettem, az arab kultúráról, és nem az iszlámról kell előadást tartanod. Természetesen az iszlám része az arab kultúrának, ahogy a kereszténység az európainak. De az európai kultúra kapcsán a kereszténységről beszélni, Michelangelo, Firenze, Párizs, London vagy Németalföld épített és képzőművészetéről nem szólni, annyi, mint a számokat a nullával bemutatni.

Az arab kultúra része a mór birodalom a 2/3 ibériai félszigeten Córdobával, és más városokkal, a ma használatos számjegyeink, az arab költészet, a hatalmas sivatagi paloták és várak Libériától Szíriáig, vagy éppen Bagdad csodái és a kalifái, amit az Ezeregyéjszaka meséiből is ismerhetünk, Damaszkusz bazárjai, vagy a karavánutak, szerájok, a nagy bazárok, a kereskedelmi kultúra sem hagyható figyelmen kívül.

De a sivatagok beduin nomád pásztorok életformáját sem lehet kihagyni, a harciasságot, amit a zord éghajlati viszonyok követeltek meg, az életformából eredő ételek kultúrája, a disznóhús tiltása (a legromlékonyabb hús azon az éghajlaton), az alkoholtilalom (próbálj alkoholos állapotban a forró sivatagban haladni - pár kilométerre sem leszel képes) is mind megemlítendők. A viselet, a férfiak és nők öltözködése is a sivataghoz, a homokviharokhoz illeszkedik, ilyesmit európai ruhában hosszú távon nem lehet elviselni.

2013. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszolóknak!! Sokat segítettetek! :)
2013. szept. 18. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!