Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan szokhatnék le a túlzott...

Hogyan szokhatnék le a túlzott, pénz iránti vágyamról?

Figyelt kérdés

Na szoval az a bajom, hogy a penz elveszi az eszem, nagyon kontrollalja a mindennapjaim. Mindig sovargok a penz utan, hogy barcsak tobb lenne, barcsak vehetnek ezt-azt. Kozeposztalyba pozicionalnam be magam. Akiknek ugy erzem/latom, hogy tobb penzuk van nalam azt automatikusan felem helyezem es ugy gondolom, hogy o biztos jobb nalam.


Hogyan szokhatnek le errol? Valami filozofiai gondolatvonulatot, vagy mozgalmat nem tudnatok ajanlani ami ezzel foglalkozik?



2013. szept. 25. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

"Az Úr Jézusnak is volt pénze. Ács munkájáért kapott fizetést, s abból tartotta el édesanyját és magát. Nyilvános működésének idején Júdás volt a pénztáros, aki ellopkodta a pénz egy részét. Csak úgy lophatta el, ha volt pénzük. Szamária városába beküldte tanítványait, vegyenek ennivalót.


Utolsó vacsorán kérdezte az apostolokat, volt - e hogy nem volt mit enniük? Ha nem kaptak, vettek. Egyszer csodával szerzett pénzt, Péterért és magáért megfizette a templomadót, egy hal torkából kiszedett pénzzel. Ezekből következik, hogy nem volt milliárdos, és nem volt esküdt ellensége a pénznek.


Amennyiben tanítását akarjuk megérteni, a kincsről vallott gondolatát kell vizsgálnunk. A kincs elsősorban pénzt jelent, továbbá aranyat, ezüstöt. Jelent mindenféle anyagi javakat. Átvitt értelemben kincsnek nevezzük, amit az ember nagyra értékel, szeret.


Ebben a tágabb értelemben kincs a szülőknek a gyermek, az egészség, szerelem, stb. Az Úr Jézusnál elsődleges kincs Isten irántuk való szeretete.


Az Úr Jézus azt mondta, ahol a kincsed, ott a szíved is. Amit nagyra értékelsz, azt szereted, azon járnak a gondolataid, azért hozol áldozatot, annak örülsz, stb.


A világ óriási többsége a pénzért hoz a legtöbb áldozatot, attól várja boldogságát. A civilizációs fejlődés egy korábbi szakaszában az emberek mindent megszemélyesítettek.


Amit nagyra értékeltek, azt istennek tekintették. A pénz isten neve Kánaán földjén a mammon. Az Úr Jézus a pénzt hamis mammon istennek nevezte."


[link]

2013. szept. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A pénz szeretete jó. Ne tégy ellene.

Viszont, ne vegyél ezt-azt mert akkor fogy.

2013. szept. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igyekezz minél kevesebb reklámot nézni, hallani! Ha mégis találkozol velük - úton, útfélen - igyekezz kizárni a tudatodból, ne végy róluk tudomást! A reklámokkal igyekeznek rávenni téged, hogy olyasmiket vegyél, amire nincs is szükséged.

Tulajdonképpen ez gerjeszti benned a túlzott pénz utáni vágyat.

Az, hogy észrevetted magadon ezt, és elgondolkodtál, sőt szóvá is tetted, már egy jó kezdet.

2013. szept. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Srapnel ***** válasza:
100%
Ez nem a pénzről szól, hanem a kisebbségi komplexusodról. Attól kell megszabadulnod, hogy saját magadat ne a többiekhez képest, hanem a saját erényeidből határozd meg. Az erények (jólelkűség, empátia, türelem, kedvesség, becsületesség, stb.) között nincs verseny és nem kell hozzájuk pénz. Emellett megpróbálhatsz egyéni teljesítményeket növelni olyan területen, amelyeket nem lehet pénzért megvenni, hanem a legjobb esetben is csak a lehetőségeket szélesíti. Ilyen lehet a sportteljesítmény (mert hiába van pénzed, ha nem edzel), a szellemi teljesítmény (hiába van pénzed, ha nem tanulsz), zenélés (hiába van pénzed, ha nem gyakorolsz).
2013. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!