Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ütemhangsúlyos verselésnél...

Ütemhangsúlyos verselésnél mit ért fél szótag alatt?

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Fél szótag nincs. Rövid szótag van vagy fél ütem. Melyik kellene?
2013. okt. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindkettő.
2013. okt. 1. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Szótagból kétféle van. Rövid és hosszú.

Hosszú az, amiben hosszú magánhangzó van (á, é, í, ó, ő, ú, ű), vagy kettős mássalhangzó (tt, ggy, stb), vagy két külön mássalhangzó (most estében "st"), vagy ha a szó végén és a következő szó elején is mássalhangzó van (öt ló esetében a "t l"). Nyilván a kétjegyű mássalhangzók egynek számítanak (sz, cs, zs ty stb.), kivéve ha duplák (ccs - fröccs, tty - pötty).


Minden egyéb szótag rövid (tehát rövid a magánhangzó, nincs benne dupla mássalhangzó, ha mássalhangzóra végződik, akkor a következő szó nem azzal kazedődik).


Fél ütem akkor van, ha egy vers sorának végén marad egy egyszótagos tört rész, mert egy szótagú ütem nincs.

2013. okt. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2013. okt. 1. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!