Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy anekdotát keresek. Úgy...

Egy anekdotát keresek. Úgy emlékszem, E. A. Poe A hollójának egyik magyar fordítását valaki hallás után felismerte, úgy, hogy nem beszélt magyarul. Emlékszik valaki a részletekre?

Figyelt kérdés

Sajnos abban sem vagyok biztos, hogy tényleg ezzel a verssel kapcsolatban hallottam ezt a történetet, és abban sem, hogy igaz. De ha valaki ismeri, legyen szíves írja le, hogy melyik fordítással történt, milyen körülmények között. Egy link is tökéletes lenne, ahol le van írva - próbáltam keresni, de sajnos sikertelenül.

Előre is köszönöm.



2013. okt. 5. 21:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Ui. Én magamtól a Tóth Árpád-félére tippelnék, de a körülményeket is szeretném tudni. Valami olyan dereng, hogy egy rendezvényen történt a dolog, de több részlet nem jut eszembe, pedig már egy órája ezen agyalok :S
2013. okt. 5. 21:21
 2/4 A kérdező kommentje:
Megvan a megfejtés :D Azért nem találtam, mert nem ezzel a verssel történt :S
2013. okt. 6. 13:26
 3/4 BringaManó ***** válasza:

Az te sem gondolhatod komolyan, hogy miután ezrek és ezrek kíváncsiságát felkeltetted, és százak és százak ezen agyalnak, most nem mondod el a megfejtést... :-)


???

2013. okt. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:D

Az az igazság, hogy részleteket továbbra sem tudok (köztük azt sem, hogy igaz-e a történet), de állítólag Verlaine Őszi chanson-jának Tóth Árpád-féle fordításával kapcsolatban történt a dolog, ami tulajdonképpen teljesen hihető. Viszont felhagytam egyelőre a nyomozással, mivel nekem most csak Poe vonatkozásában jött volna kapóra :S

2013. okt. 7. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!