Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi Nagy-Britannia államformája...

Mi Nagy-Britannia államformája? (válaszlehetőségek lejjebb) Csak az válaszoljon aki 100%-ra tudja.

Figyelt kérdés

A. parlamentáris, alkotmányos köztársaság

B. parlamenti alkotmányos monarchia

C. alkotmányos monarchia

D. királyság



2013. okt. 11. 23:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Alkotmányos monarchiának szokták mondani, de mivel igazából nincs alkotmányuk, ezért nem ez a legtalálóbb kifejezés.
2013. okt. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

B.

Parlamentáris monarchia, államfője II. Erzsébet brit királynő

2013. okt. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. okt. 11. 23:25
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

a második írta jól. A B válasz a helyes.

Ugyanis van parlament is (alsó és felső ház) és ugye ott van az uralkodó II. Erzsébet királynő.

2013. okt. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
41%

márpedig C

parlamentális monarchia Svédországban van.a különbség a kettő közt hogy az uralkodó szerepe az Nagy-Britanniában nagyobb hiszen részt vesz a törvényhozásban

2013. okt. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem D.
2013. okt. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 mustafa33 ***** válasza:
olyan kutyakeksz forma. ☺
2013. okt. 12. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Parlamentális monarchia van


Idézet a wikipédiából

"

Államforma parlamentáris monarchia


Az Egyesült Királyság egységállam (unitárius állam), melynek négy országa Anglia, Észak-Írország, Skócia és Wales.[15] Parlamentáris monarchia, államfője II. Erzsébet brit királynő. A parlament Londonban, az ország fővárosában van"

2013. okt. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
41%

a wikipédiát bárki szerkesztheti.én szakkönyvekből szerzett tanulmányaimra hivatkozva mondom az alkotmányos monarchiát


kedves előző ha mégis tűzbe teszed a kezedet egy wikipédiaizéért akkor méltóztass az angol nyelvű szócikkben is utánanézni Nagy-Britanniának.......lehetséges hogy ott mást fognak írni??? trötötötőőő...tötőőő-tötőőő-tötőőőő....

2013. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

kedves utolsó.

Nos ma délelőtt a munkahelyemen rákérdeztem. Mivel Angliában élek, dolgozom, így első kézből angoloktól kérdeztem. Majd alig 2 percre megnéztem mit ír az angol wikipédia tanácsodra.

Idézem az angol wikipédiát:

" Government Unitary parliamentary constitutional monarchy with devolved governments

- Monarch Queen Elizabeth II

- Prime Minister David Cameron MP

Legislature Parliament"


Itt is le van írva: " Egységes parlamenti alkotmányos monarchia"

Az angol kollégáim is mind ezt mondták..

De tényleg nem vitatéma..

A jó válasz még mindig B.

2013. okt. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!