Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Olyan ember segítségét kérném,...

Olyan ember segítségét kérném, aki európai nemesek (elsősorban hercegnők és effélék) életrajzát, történetét elég jól ismeri. Egy személyt keresek! (? )

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, ne nézzetek hülyének.Egy álombeli személy után kutatok.Kíváncsi vagyok, létezett-e esetleg a valóságban is?Ez egy régebbi korban élt személy(úgy gondolom, 1800-as évek vége, 1900-as évek eleje),talán hercegnő lehetett.Próbáltam képek, történetek keresése által megtudni valamit, némileg kezd összeállni a kép, de most elakadtam.

Olyanok válaszát várnám, akik pl hobbiból jobban beleásták magukat a történelembe, életrajzokba.Hátha tudna nekem valaki segíteni a "nyomozásban".

Amíg nincs jelentkező, inkább nem írom le az illetőről a tudnivalókat, mert kicsit hosszú, nem akarok feleslegesen időzni vele.


2013. okt. 26. 18:31
1 2
 1/13 mustafa33 ***** válasza:
53%

Hát így várhatod. ☺

Vagy úgy gondolod valaki ideírja, én mindenkiről tudok mindent, mondj két szót és megmondom kicsoda?

Telepatikusan rádhangolódtam, és a montenegrói hercegnő Anasztázia jött ki nekem aki a Romanov cári családba ment férjhez, elvált és hozzáment az addigi sógorához Nyikolaj Nyikolajevicshez.

2013. okt. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor hogy kellene feltennem a kérdést?Te hogyan tennéd?

Egyébként egész érdekes a tipped, mivel ez a személy úgy gondolom, orosz, vagy prágai lehetett, de nem Anasztázia hercegnő lehetett az, megnéztem a képét, nem hasonlít rá.

2013. okt. 27. 12:00
 3/13 mustafa33 ***** válasza:

Túl kevés infót adtál meg kezdetnek. Erre gondoltam.

Az az Anastázia akit megnéztél az Anastázia Nyikolajevna Romanova, orosz nagyhercegnő, a cár lánya. Akire én gondoltam az Anastazia Nyikolajevna Petrovič-Njegoš montenegrói hercegnő, a másik Anasztázia nagynénje, Nyikolaj Nyikolajevics Romanov nagyherceg felesége. Első férje volt Georgij Maximilianovics Romanovskij azaz Georg, Leuchtenberg hercege. Két gyerekük született, de beleszeretett Milica húga sógorába Nyikolaj Nyikolajevicsbe aki miatt elvált és hozzáment. Anasztázia (Sztanka) okultista volt úgy mint Milica is. Később Raszputyin hatása alá kerültek. A bolsevikek elől a Krymre menekültek férjével és más rokonokkal, onnan Isztambulba, majd Franciaországba, ott is halt meg.

2013. okt. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nemesi családok

Genealogia.lap.hu


nealogia.lap.hu/nemesi_csaladok/11245203

2013. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nemesi családok Európában


[link]

2013. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor kicsit bővebb információt írnék az illetőről, akit keresek:

Az álomban látható tárgyakból, ruhákból arra következtetek, hogy az 1920-as, esetleg 40-es években volt fiatal az illető hölgy de inkább a 20-as évek..Külsőre magas, karcsú, szőke, inkább sima, hosszú haj, zöld szem.

Egyik álomban földig érő, szürke szőrmepalást volt rajta és nagy, kerek, díszes fülbevalók.Egy férfi szolgálón pedig bő, buggyos ujjú fehér ing, bő barna nadrág és szintén szürke szőrméből mellény.(Ekkor már háború volt, a katonák bezárták a nőt egy toronyba ahová felmenekült, hogy ott haljon meg bezárva, de nem derült ki az álomból, valóban ez lett-e a halála oka).

Ez a lány úgy tűnik, nem ép szerető családi körben nőtt fel, a szülők ridegen bántak vele.Nagyon fontos momentum, hogy nem szülhette meg gyermekét, a szülei tiltása miatt.

Több részlet is arra utal, hogy fiatalon halhatott meg, de ezt nem állítom biztosan.

Gyakran feltűnt egy fehér rózsa, mintha valami jelkép lett volna és fontos szerepe lehetett.Egy festményen láttam, aztán egy fabergé tojáson, ráfestve ugyanazt a rózsát.A tojásban is volt egy szál fehér rózsa, ami valakinek a "lelkét őrízte".

Ez a nemesi család egy hegyes-dombos tájon élt, erdőkkel sűrűn körülvéve, egy sziklákra épült kastélyban.Tavak, folyók is voltak arra bőven.Nagyon jellegzetesek voltak azok a hegyes, szürke sziklák, amiken a kastély állt és a parkban is sok ilyen szikla volt.

Egyik kastélykertben volt egy szobor, egy kisfiú szobra, aminek valódi haja volt...Hogy minél élethűbbnek tűnjön.A gyerek miatt, aki nem születhetett meg...

Keresgéltem a kastélyok között és ami a legjobban hasonlít, az a Prágai Sternberg kastély, viszont az ott élőkről nem sokat tudtam meg, és amit megtudtam, az sem stimmel az álommal.

Ennyit tudok róla mondani.Esetleg valakinek beugrik a történetről valami, valaki??

2013. okt. 30. 18:10
 7/13 A kérdező kommentje:
Még esetleg a ruhákról, tárgyakról, amiket az álomban láttam, szükség esetén tudnék írni pontos részleteket.
2013. okt. 30. 18:12
 8/13 mustafa33 ***** válasza:

A 20-as, 40-es években a cseh kastélyok állami tulajdonban voltak már. Tehát az rosz nyom.

Gróf Apponyi Geraldine albán királyné? A leírt környezet pászol, a palást is, a testőr ruhája is.

Szegény volt (gépírónő) amikor elvette I. Zogu albán király (muszlim), semmi érdek nem fűződött a házassághoz, igazi szerelmi házasság volt. A háborúban Albánia olasz megszálása után emigráció Egyiptomban, Spanyolországban, Délafrikában. 87 évig élt. Egy fia volt Leka herceg.

Nagyon szép volt, úgy nevezték: "a fehér tulipán hercegnője".

2013. okt. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mustafa33 ***** válasza:
Anyja az amerikai miliomosnő elvált, elhagyta gyerekkorában, apja meghalt, szegénységben élt.
2013. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi, utána néztem, ez a Geraldine már külsőleg legalább hasonlít , az alkata, a ruházat stílusa stimmel eléggé!Valamennyire az arca is hasonlít.Viszont valószínű, mégsem lehet Geraldine az akire gondolok, mert ha jól látom, kétezres évek elején halt meg.Akire pedig én gondolok, az a hetvenes évek elején már nem élhetett.

Esetleg a fehér rózsával kapcsolatban tudnál segíteni?

2013. okt. 30. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!