Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szophoklész Antigonéjából én...

Szophoklész Antigonéjából én leginkább Antigonéra hasonlítok. Ez baj?

Figyelt kérdés

Minden lány Iszménének jelentkezett, én Antigonéra. Soha nem tudom befogni a szám, ha igazságtalanságról van szó, és a végsőkig kitartok az elveim mellett.

Ez baj?



2013. nov. 14. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Áldozatkész vagy, ennyi. Ezt pozitív tulajdonságnak tudják be. Antigoné közelebb áll az emberideálhoz.
2013. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első elvileg nem baj, sőt, ritka szép, dicséretes tulajdonság.

Gyakorlatilag viszont valószínűleg sok negatív "tapasztalatot" fogsz begyűjteni, mert sokaknak nem tetszik, ha fény derül az igazságtalanságokra, pláne, ha az érdekeiket sértik. Ha egy-egy esetben melléd áll valaki, esetleg többen is, az mondhatni szerencse. De sajnos "a tömeg" közömbös és/vagy megalkuvó, nem képes/akar kiállni az igazság mellett. (Pl. egy munkahelyen féltik az állásukat, így inkább elnézik azt, amit nem kellene stb.)

Szóval nem akarlak ijesztgetni, de ebből lehet még bajod. A konfliktusok hatására pedig vagy sokat fogsz szenvedni, vagy te is szépen beállsz a sorba a birkanyájban.


A második pedig lehet pozitív és negatív is. Ha jó elvről van szó, akkor tényleg jó, hogy kitartasz mellette. De megfelelő érvek hatására az elveket át lehet gondolni, és szükség esetén módosítani. Az ember gondolkodásmódja idővel amúgy is változni szokott.

2013. nov. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az elveim megtarthatók, tehát.pl. Nekem minden ember egyenlő, Nem fogok alkoholt inni, meg ilyenek. Mondjuk az első miatt elég sok vitám volt, de egyikünk se tudta meggyőzni a másikat :)
2013. nov. 15. 07:44
 4/4 anonim válasza:
szerintem így is kell élni amit elhatározol amellet ki kell tartani
2013. nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!