Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Érdemes az ë betűt használni...

Érdemes az ë betűt használni egyáltalán?

Figyelt kérdés
Tekintve hogy én speciel használom szóban (nyilván furán is hangzik ha nem), de írásban?

2013. nov. 19. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A zárt e-re gondoltál?
2013. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

az írásos használatát én nem tartom indokoltnak

egyrészt, mert ugye szóban sem él minden területen a használata

másrészt meg írásban nincs az a jelentésmegkülönböztető ereje, mint szóban, hiszen előbbi esetben a kontextusból azonnal kiderül a jelentés

2013. nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Dehogy nincs.

[link]

2013. nov. 26. 19:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze, egybol vezessuk be a fonetikus atirast a mostani irasmod helyett, sot, hasznaljuk az IPA-t, az nemzetkozi, az a tuti!
2013. nov. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

mondom: ÍRÁSBAN A KONTEXTUS SEGÍT, TEHÁT ÍRÁSBAN NINCS OLYAN MEGKÜLÖNBÖZTETŐ EREJE, MINT SZÓBAN

A szövegértési képességed elég...khm... gyenge.

2013. nov. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Magyarul írásban ugyanazt használjuk mint szóban, ergo az mindegy hogy írásban vagy szóban, ëgyébként szërintëm elég ëgyszerű használni, és esztétikus is. Nëmde?
2013. nov. 29. 18:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Esztetikus, az..megemlitettem ezt az otletet a tanszeken ket kave kozott, inkabb nem tolmacsolom a kollegak velemenyet.
2013. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mindegy, valójában nem, persze ez valamiért senkit sem érdekel.

Érdekesség, hogy az oroszoknál egy pont ilyen betű miatt van cseszekedés, a jo (ë) miatt, mert ők sem teszik rá az ékezetet, így is jo, csak ugyanúgy néz ki mint a je (e).

2013. dec. 4. 18:06
 9/11 anonim ***** válasza:

A problema az kerlek, hogy naluk valoszinuleg van jelentesmodosito szerepe, nalunk meg nincs. De ha nem adsz igazat, keresd fel kerlek dr. Kis Tamast, ha mar a Debreceni Egyetem Nyelvtudomanyi Tanszeket linkelted, es kerdezd meg. Szerintem o is megmosolyogja majd, mint en.

Attol, mert te hasznalod, masok meg nem, es mivel csak elszortan hasznalt, felesleges teperni, annyira keveseknel hasznalatos.

2013. dec. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintëm pedig mindenki kicsit másképp használja a nyelvët, és ezért úgy is írom akarom. Végül is, ígyis-úgyis érthető, és például teljësen fonémikusan írok, ami nëm hátrány :P


Egyébként mëg elég gyengë ez a hozzáállás. Szégyëllhetitek magatokat, ti, akik még irodalmi normának is ëlfogadtátok a csonka ábécét és kiejtést.

2013. dec. 5. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!