Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A hét magyar törzs közül...

A hét magyar törzs közül melyik volt három kabar törzs?

Figyelt kérdés

2013. nov. 23. 14:54
 1/4 mizunoprophecysale válasza:
Azt hiszem, nem értem, mit gondolsz, te mit akarsz kifejezni? <a href="http://www.mizunoprophecysale.co.uk/mens-mizuno-wave-prophecy-3-c-6.html">www.mizunoprophecysale.co.uk/mens-mizuno-wave-prophecy-3-c-6.html</a>
2013. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem magyar nemzetiségű vagyok, ma töriből tanultuk hogy a magyar 7 törzsből három kabar törzs volt és nem találtam erről adatot..
2013. nov. 23. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Hivatalos verzió szerint 7 magyar törzs:

Nyék, Megyer, Kürtgyarmat, Tarján, Jenő, Kér, és Keszi


Ezek nevében törzsi szövetséget kötött egymással a 7 vezér:

Álmos, Előd, Ond, Kond, Tas, Jenő, és Töhötöm


Hivatalosan nem alátámasztott, nem elfogadott nézetek szerint volt még 3 törzs, akik a 7 magyarhoz csatlakoztak, de ezek történelmileg nem bizonyítottak:

Kabar, Jenei, Jurmaty = ezekről 1900-ban Pauler Gyula írt valami tanulmányában, és állítólag a területi elhelyezkedésüket is berajzolta tanulmányában egy korabeli térképre.

2013. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 3 kabar törzs a 7 magyar mellett létezett, azonban a nevük nem maradt fenn a forrásokban.
2013. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!