Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi lesz az emberiséggel, ha...

Mi lesz az emberiséggel, ha minden automatizálva, robotizálva lesz?

Figyelt kérdés

Már most is rengeteg helyen ezt tapasztalom. Például néhány hipermarketben már önkiszolgáló pénztárak vannak. A gyárakban is a legmodernebb technikával készítik a termékeket azért, hogy minél kevesebb embert kelljen foglalkoztatni. Japánban néhol már robot tanárok tanítanak.

Mi lesz így az emberekkel? Mit fognak dolgozni? Egy ilyen világban nem is lesz majd szükség emberekre. Tudom, hogy ez egy lassú folyamat, de ha így haladunk, akkor mi lesz?



2013. nov. 26. 16:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

hogy-hogy mi lesz???

SEMMI


Ctrl+Alt+Del.windows intéző fel és törölhetjük is magunkat mert már nemkellünk:D

2013. nov. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor eljön a korlátlan bőség és jólét kora.
2013. nov. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
35%
A gépek dolgoznak, mi havajozunk.
2013. nov. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Kapitalizmusban a fogyasztás a növekedés alapja.

Ahhoz, hogy az emberek fogyasztani tudjanak, jövedelem kell. Szóval ha a cégek kirúgnak mindenkit, hogy olcsó robotokkal készítsék el a termékeiket, nem lesz kinek eladniuk azokat, mert senkinek nincs munkája, és így nem tudnak fogyasztani.

Úgyhogy nem kell paráznod.

2013. nov. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

És az előző gondolatát folytatva: Mivel a termékeket senki sem fogja vásárolni, mindenkiből ügynököt csinálnak, hogy rátukmálja a terméket a többiekre. Így megint lesz munkája mindenkinek, de keresni nem fog vele, hiszen nem kap jutalékot.


Szóval mindenki dolgozni fog, de senki sem fog pénzt keresni.

2013. nov. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, hogy a szolgáltatásokban fognak dolgozni, vagy a művészeteket választják. Mert azt hiába gépesítik, az én képeimet csak én tudom megrajzolni, az én szobraimat csak én tudom megalkotni, satöbbi.
2013. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

"Kapitalizmusban a fogyasztás a növekedés alapja.

Ahhoz, hogy az emberek fogyasztani tudjanak, jövedelem kell. Szóval ha a cégek kirúgnak mindenkit, hogy olcsó robotokkal készítsék el a termékeiket, nem lesz kinek eladniuk azokat, mert senkinek nincs munkája, és így nem tudnak fogyasztani.

Úgyhogy nem kell paráznod."


Ha eljön ez a korszak, aminek a küszöbén állunk, illene újragondolni globális szinten a pénzről, a fogyasztói társadalomról és a növekedés örökös hajszolásáról alkotott beteg filozófiákat.

2013. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyértelmű (!!!), hogy az embert a gép váltja fel;

tehát a következő evolúciós lépés a "mesterséges intelligencia".


Az ember megy a levesbe (=a süllyesztőbe).


-Miért?

-Mert ostoba volt és csak okozatként viselkedett (=a külső és formáló (mechanikus MEST) erők vak eszközeként.

Egyesek pillanatnyi túlélése abban volt, hogy ámokfutásszerűen gépeket fejlesszenek...

...ma egy minden átfogó értelmet nélkülöző technikai innováció zajlik,

ami el fogja söpörni/tüntetni az embert.


Elég naponta a sok buta, bamba és értelmetlen, mechanikusan (=robotokként) viselkedő emberekre néznem és tudom (!!!), hogy igazam van.


Az ember ma már szinte semmit sem kontrollál, elveszítette a saját élete és környezete feletti okozóságot (uralmat, kontrollt).

(ezért a MEST mechanikus és vak erői irányítják.


MEST = a mechanikus univerzum, amiben élünk.

2013. dec. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

-Hogyan fog megtörténni?

-Úgy hogy a nagyokosok kapnak egy "Acces Denied"-ot a képernyőjükre és onnantól ki vannak zárva a rendszer irányításából.


Ennyi eszük sincs, hogy ezt lássák... pontosabban sejtik, hogy ez várható,

de a pillanatnyi (=rövidtávú) túlélésük fontosabb.


Az Intelligencia letiltja az ember hozzáférését a rendszertől, ki lesznek hajtva a dzsungelbe,

ahol (a saját pillanatnyi túlélésük érdekében) legyilkolhatják egymást.


-Miért fog ez megtörténni?

-Azért, mert nem volt bennük értelem, vakok voltak és ostobák.


Akkor egy pillanat alatt meg fognak oldódni a "társadalmi problémák",

nem lesz többé gond a túlnépesedés,

a betegek aberráltak társadalmat lehúzó nehezéke = vissazáll a REND.


Ez az én vízióm az emberiség jövőjéről.

2013. dec. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

" Mivel a termékeket senki sem fogja vásárolni, mindenkiből ügynököt csinálnak, hogy rátukmálja a terméket a többiekre. Így megint lesz munkája mindenkinek, de keresni nem fog vele, hiszen nem kap jutalékot.


Szóval mindenki dolgozni fog, de senki sem fog pénzt keresni."


-itt a lényeg! Már most ez van és efelé megyünk.

Kereskedelemmel foglalkozom és látom, hogy így van.

2013. dec. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!