Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi gondolatról? Válaszolnátok a kérdéseimre?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy az életnek nincs egy, minden emberre kivetíthető globális értelme, a létezésünknek nincs célja, maga a létezés is egy véletlen műve. Minden véges, minden a pusztulás felé halad, a pusztulás után pedig nem vár semmi, nem él tovább a lélek, nem születünk újjá, nem kerülünk a mennybe, se a pokolba. Ha ezt én így gondolom, ez tudatosul is bennem, akkor miért nem vetek véget az életemnek? Miért félek a halál utáni semmi gondolatától? Miért érzem ennek ellenére boldognak magam? Az élet apró, lényegtelen és felszínes örömei elegek számomra? Tudom, furcsa hogy ezt másoktól kérdezem, de ezekre a kérdésekre én magam sem tudom a választ. Egyátalán van értelme ezeknek a kérdéseknek és van értelme keresni rájuk a választ?

2013. dec. 5. 18:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Fajfenntartási ösztön.
2013. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!